У ВР пропонують не штрафувати водіїв тоді, коли причиною порушення ПДР є погані дороги

Народні депутати запропонували не штрафувати водіїв за аварії, які відбулися через поганий стан дороги

Нардепи вважають, що адмініввідповідальність за порушення, викликані таким станом доріг і вулиць, - це несправедливо.
                   
Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує прийняти за основу депутатський законопроект № 3130 про внесення змін до КпАП щодо уточнення порядку притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. 
Пропонується не штрафувати за недотримання розмітки, правил зупинки, стоянки, проїзд на червоне світло, а також за ушкодження свого або чужого автомобіля, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруджень або іншого майна, якщо вони відбулися через поганий стан дороги.

Окрім того, у законопроекті пропонується встановити, що власник (водій) транспортного засобу може бути притягнений до адмінвідповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані працюючими в автоматичному режимі спецтехзасобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, лише на автомобільній дорозі, що відповідає держстандартам України. 
У чинному Кодексі про адмінпорушення такі норми відсутні.

У пояснювальній записці зазначається, що в Україні багато ДТП викликані поганим станом автомобільних доріг і вулиць, порушенням правил, норм і стандартів при їх утриманні. На думку народних обранців, штрафувати водіїв за порушення, викликані станом доріг, - це неефективно.