450 люстрованих посадовців можуть поновити на своїх роботах?

У Конституційному Суді України планується розгляд більше 400 справ про скасування наказів та поновлення посадових осіб на роботі у зв'язку з застосуванням положень Закону «Про очищення влади». Що стало причиною повторного розгляду справ люстрованих посадових осіб, пояснив адвокат Юрій Татомир.

16 березня 2015 року Пленум Верховного Суду України прийняв рішення про звернення до Конституційного Суду України з поданням про відповідність частини 3 ст. 1, пунктів 7, 8, 9 частини 1, пункту 4 частини 2 ст. 3, пункту 2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про очищення влади» положенням частини 3 ст. 22, ст. ст. 38, 58, частини 2 ст. 61,частини 1 ст. 62, частини 1 ст. 64 Конституції.

Юрист Юрій Татомир пояснює: "Підставою для внесення подання стало надходження до Верховного Суду України 128 ухвал окружних адміністративних судів з різних регіонів України. Ухвали стосувалися ініціювання перевірки Конституційним Судом України відповідності Конституції України певних положень Закону".

Скільки осіб можуть поновити на роботі?

За даними ВАСУ, тепер в адміністративних судах розглядається близько 450 справ про скасування відповідних наказів та поновлення посадових осіб на роботі у зв'язку з застосуванням положень Закону. При цьому суди формують різну практику під час вирішення аналогічних спорів.

Причини подання звернення

У конституційному поданні Пленум звертає увагу на недотримання при люстрації принципу індивідуальної вини та презумпції невинуватості, порушення рівності можливостей реалізації права доступу до держслужби, встановлюється зворотна дія закону.

У своєму зверненні ВСУ просить невідкладно перевірити на предмет відповідності Конституції окремих положень Закону про люстрацію.

Фото з сайту: vestnik.in.ua