Вечір пам'яті воїнів Світла відбудеться у Львові

У програмі концерту 14 грудня у Львівській філармонії –  Missa Solemnis («Урочиста меса») Людвіга ван Бетховена. І це – присвята всім воїнам Світла та солісту паризького театру «Опера Бастіон» і добровольцю із позивним «Міф» Василеві Сліпаку.

Василь Сліпак народився у Львові 20 грудня 1974 року. Багато років співав у хоровій капелі «Дударик». Згодом вступив до Львівської консерваторії. Близько 20 років працював у Паризькій опері.
Одначе без вагань залишив сцену і комфортне, заможне, а головне – спокійне життя, коли в Україні розпочалася війна. Спочатку допомагав Батьківщині як волонтер. Згодом став бійцем «Правого сектору».
Загинув 29 червня 2016-го на Донеччині від кулі снайпера. Похований у Львові на Личаківському цвинтарі – на полі №76, де знайшли останній прихисток полеглі в АТО львів’яни.

Сліпак не дожив кількох місяців до 42-річчя.

Попрощатися із солістом паризького театру «Опера Бастіон» і добровольцем із позивним «Міф» прийшли тисячі людей...
14 жовтня, у День захисника України, у школі №46, котру Василь закінчив 1991 року, встановили меморіальну дошку, на якій викарбовано: «Випускник школи. Співак. Патріот. Воїн. Він любив Україну. Він жив для України. Він дарував світові свій талант з іменем України і загинув за Україну. Його смерть – це важливий заповіт для прийдешніх поколінь, це приклад великої сили національної самосвідомості»…

Нагадаємо, що «Урочиста меса» Людвіга ван Бетховена для оркестру, органу, хору та солістів вперше прозвучала для публіки 1824 року. Твір складається з п'яти частин, усі – на канонічні латинські тексти: Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus, Agnus Dei.

У Концертному залі ім. Станіслава Людкевича Missa Solemnis виконуватимуть Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії (диригент – Тарас Криса), Львівська державна чоловіча хорова капела «Дударик» і солісти: Надія Фесенко (сопрано), Анна Лабуть (мецо-сопрано), Сергій Бортник (тенор), Роман Мороз (баритон).
У філармонії розповідають, що на вшанування пам’яті Сліпака відбулося вже кільканадцять концертів – у Франції, США та інших країнах. Для України ж цей концерт 14 грудня – один із перших заходів, присвячених Василеві.