Рада ухвалила зміни до законодавства у сфері держзакупівель

Прийняті 15 вересня  Верховною Радою зміни до законів про держзакупівлі  покликані знизити корупційні ризики, спростити участь бізнесу в держзакупівлях та наблизити законодавство даної сфери до міжнародних стандартів.

Закон про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та впровадження заходів з подолання корупції (законопроект №2087-а) в другому читанні та в цілому підтримали 251 народний депутат.

Проголосовані зміни у законодавстві передбачають значне зниження корупційних ризиків, встановлення заходів щодо зловживання процедурою оскарження під час проведення держзакупівель,  збільшення рівня конкуренції шляхом спрощення участі в процедурах закупівлі для бізнесу, приведення системи державних закупівель до міжнародних стандартів.

«Зокрема, передбачено, що Закон про держзакупівлі застосовується до всіх замовників і закупівель товарів, робіт і послуг, за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень», - інформує керівник напряму Взаємодія з владою ГО «Розвиток Громади», юрист Юрій Татомир.