Розгорнутий звіт ГО "Розвиток Громади"

Громадська організація "Розвиток Громади" відкрита до людей. Саме тому презентуємо громадськості розгорнутий звіт ГО.

Громадська організація «Розвиток громади» хоче поділитись звітністю своєї роботи, показавши досить короткий опис нашої діяльності, чого ми добились та що зробили за період своєї роботи. Це дасть змогу зрозуміти в якому напрямку працює та рухається дана громадська організація і що вона собою представляє.
 
Громадська організація «Розвиток Громади» є добровільним об'єднанням активних громадян, метою яких є, передусім,  розвиток громадянського суспільства та розвиток України у різних сферах життєдіяльності.  «Розвиток Громади» почала свою активну діяльність влітку 2014 року. Відтоді ми стрімко розвиваємось, вдосконалюємось та діємо! Ми не ставимо перед громадою ніяких обіцянок. Стараємось себе задіяти на повну в кожній сфері та допомогти кожному хто цього потребує. Передусім на меті стоїть покращення життя звертаючи увагу на інтереси та потреби людини.

Сьогодні активісти громадської організації «Розвиток Громади» займаються наступними напрямками:   
 
1. Розвиток молоді та спорту.
2. Організація культурного та мистецького дозвілля.
3. Допомога бійцям АТО та їх сім’ям.
4. Підтримка людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями.
5. Захист юридичних та господарських прав громади та окремих мешканців міста.
6. Розвиток громадянського суспільства Львівщини.
 
При ГО «Розвиток Громади» створені:
 

1. Центр допомоги сім’ям загиблих в зоні АТО, що забезпечує юридичну, матеріально-технічну, психологічну допомогу, реабілітаційні заходи.  
2. Благодійний фонд «Розвиток Громади», завдяки якому відбувається реалізація цікавих ідей та проектів.
3. Громадське формування «Розвиток Громади», члени якого можуть долучатись до патрулювання та захисту правопорядку м. Львова.
4. «OK Factory» – займається пошуком інвесторів та інвестицій для втілення комерційних та соціальних проектів.
Сьогодні, завдяки сильній команді молодих енергійних активістів, нам вдалось реалізувати наступні проекти:
1. «Розвиток Майбутнього» – пошук та конкурс цікавих і перспективних наукових проектів для подальшої їх реалізації;
2. «Твій майстер на годину» – здійснення дрібного ремонту для  неповносправних та самотніх літніх людей;
3. «Танець Єдності» – курс хореографії з метою об’єднання молодих і активних людей (в тому числі дітей-переселенців зі сходу) та організація танцювального флеш-мобу.
 
Тепер ознайомимо Вас більш детально та пройдемось по усіх напрямках, в яких задіяна ГО «Розвиток Громади».
 
Хотілось би почати з досить важливого напрямку – це розвиток молоді та спорту. Чому саме цей напрямок є для нас важливим?

Оскільки від розвитку молоді буде залежати майбутнє нашої держави – спорт в цьому випадку є хорошим стартом для любої дитини чи підлітка. Кожен з видів спорту закладає хороші якості в молоді, він дисциплінує, загартовує, формує характер, надає моральну та фізичну підготовку і що важливо, - застерігає від поганих звичок. Серед представників та активістів «Розвитку Громади» існує досить багато діючих професійних спортсменів, які показують хороші результати серед європейської та світової спільноти, таким чином завойовують авторитет для країни, яку представляють. Станом на сьогодні спорт у нашому місті розвивається досить уповільнено. Кошти, які виділяються з бюджету хватає всього лиш на утримання тренерів та спортивних секцій. Про поїздки на змагання, тренувальні збори, екіпірування спортсменів немає, що й говорити. Саме тому «Розвиток Громади» вважає за потрібне підтримати хорошу справу.

Ми почали приділяти більше уваги молоді та спорту:
  1. Спільно з ГО «Афганська Сотня» ми провели регіональний турнір з різних видів єдиноборств, в якому взяли участь учасники віком від 8 років.
  2. Мали за честь відкрити чемпіонат України з Боксу, в якому взяли участь близько 240 боксерів з різних міст України. «Розвиток Громади» стала офіційним партнером змагань і всіляко підтримала спортсменів.
  3. Започаткували проект «Танець єдності», метою якого стало об’єднання дітей зі всієї України, що зараз проживають у Львові. Діти львів’ян та переселенців зі Сходу України мають можливість разом безкоштовно займатися сучасною хореографією. Долучитися міг кожен, адже організатори не ставили вікових обмежень, а талановита хореограф готова була навчити, навіть тих діток, які ніколи не займалися танцями. Даний проект був реалізований завдяки благодійному фонду «Розвиток Громали».
  4. Наша громадська організація поставила собі за мету відновити греко-римську боротьбу у місті Лева. Як відомо цей вид спорту втратив своє існування кілька років тому. Не покладаючи рук та зусиль, учасниками ГО «Розвиток Громади» було створено спортивний клуб «Легіон «Львів»» з боротьби. За сприяння нашого благодійного фонду «Розвиток Громади» для оснащення приміщення було придбано спеціальне покриття. Також було встановлено душові кабіни і туалети.
 
На цьому ми не збираємось зупинятись, ми надалі працюємо та сприяємо розвитку цієї сфери.

Проведемо аналіз роботи в не менш важливій сфері у розвитку громадян – це напрямок культури та мистецтва. Це сукупність матеріальних та духовних цінностей, які певною мірою характеризує ступені розвитку людини. Як відомо, напрямок культури та мистецтва в сьогоднішньому цивілізованому світі відіграє важливу роль у розвитку мільйонів громадян. Скільки людина живе – стільки набуває моральних та особистих цінностей.

ГО «Розвиток Громади» проводить для дошкільнят суботні тренінги, на яких вони вивчають іноземні мови, розвивають мислення, навчаються малювати та читати.

За сприяння благодійного фонду «Розвиток Громади», наша громадська  організація  відгукнулася на прохання допомогти з ремонтом сцени від театру М.Заньковецької. Частину коштів для ремонту зібрали самі митці, решту – долучилася громадська організація. За словами працівників – «Депутати приходять й обіцяють допомогти, особливо напередодні виборів. Проте реальну фінансову допомогу годі й чекати. Зазвичай все закінчується лише на словах». ГО «Розвиток Громади» прагне до зростання не тільки громадської, а й культурної свідомості суспільства, тому й надалі співпрацюватиме із подібними проектами у театрі. Колектив театру підтримав ініціативу ГО “Розвиток Громади” й написав заяви для вступу до організації, щоб допомагати в реалізації інших благодійних проектів громади. Заньківчани активно допомагають бійцям АТО. Вони зіграли благодійну виставу, кошти з якої було переказано на потреби українських військових. Представиники колективу театру поїхали в зону АТО й самостійно передали теплі речі та необхідні побутові прилади на блокпости.
 
Враховуючи нелегку долю, яка спіткала нашу державу та її мешканців – ми змушені були створити окремий напрямок допомоги АТО. Враховуючи проблеми з забезпеченням військовослужбовців одягом, взуттям, спеціальним спорядженням, ліками – без втручання не байдужих людей перебування в зоні АТО було б неможливим, адже байдуже ставлення влади до наших солдат сягнуло крайності. Також ми здійснюємо допомогу з виробленням втрачених документів, документів учасника бойових дій та юридичних обґрунтувань чиновникам, які недотримуються гарантій, які передбачені законом для учасників АТО. В реалізації цього – нам допомагають досвідчені юристи та активісти громадської організації «Розвиток Громади».

Працює благодійна програма від ГО «Розвиток громади» «Допомога сім’ям загиблих в АТО». Члени нашої громадської організації активно допомагають родичам загиблих воїнів, підходячи до кожної родини індивідуально, адже в одних проблемою є зібрати дітей до школи, а в інших – незагоєний душевний біль, коли потрібна допомога лише психолога. Одночасно, юристи громадської організації працюють зараз із держслужбовцями ЛОДА у напрямку розуміння та роз’яснення механізмів реалізації програми з надання житла сім’ям загиблих.

Для максимального залучення та зібрання коштів, ГО «Розвиток Громади» провів благодійний аукціон творів відомих митців «Заради життя», збір коштів для допомоги поранених в зоні АТО, на якому було зібрано понад 125 тис. грн. Спільними зусиллями митців та благодійників ми допомогли п’ятьом героям України повернутись повноцінного життя.

Станом на сьогодні ми продовжуємо надавати підтримку нашим бійцям та їх сім’ям. На прохання допомогти ми готові завжди відгукнутись. «Розвиток Громади» продовжує допомагати у: відправленні гуманітарної допомоги, зустрічі  психологів з бійцями та сім’ями загиблих бійців, відправляємо в санаторії на лікування, тощо.
 
Учасники ГО «Розвиток Громади» мають за мету допомагати людям з особливими потребами, тому для цього ми створили окремий напрямок підтримки людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями. Ми хочемо показати, що неповносправна людина може бути такою ж щасливою, як і повносправна людина. Головне – це приділяти увагу та надавати підтримку. Небайдужі активісти «Розвитку Громади» аби подолати самотність цих людей – виходять спільно на прогулянки, відвідують різні вистави та спортивні події. Аби здолати різні труднощі, які трапляються у людей з обмеженими можливостями на життєвій дорозі, ми запустили соціальний проект «Твій майстер на годину», який допомагає як і людям похилого віку, так і неповносправним. Мета даного проекту дає можливість допомогти виконати дрібні побутові несправності:
  • Відремонтувати сантехніку
  • Направити поламані меблі
  • Виконати нескладні столярні роботи
  • Полагодити електротехніку та електропроводи
Цьому допомагає координатор, який зорганізовує процес виклику майстра. Все відбувається на безоплатній основі за підтримки благодійного фонду «Розвиток Громади». Даний проект активно працює на допоміг близько 50 неповносправим особам.
 
Завдяки нашим досвідченим та професійним юристам громада міста отримує досить корисну та водночас пізнавальну інформацію, яку можна використати, як і в професійному та і в приватному житті. Оскільки мешканці Львова не завжди компетентні у всіх юридичних питаннях ГО «Розвиток Громади» створив корисний напрямок захисту юридичних та господарських прав громади та окремих мешканців міста, який допомагає законним шляхом вирішити проблеми людей.

Громадська організація «Розвиток Громади» відстоювала законні права літньої жінки, якій на дорозі додому звели незаконний паркан власники сусіднього будинку. Рішенням апеляційного суду Львівської області було зобов’язано пана Хоменка усунути перешкоду. Порушник виконав постанову в присутності посадових осіб, свідків, та місцевого дільничного. А вже через одну ніч огорожа знову виросла. Не покидаючи рук ГО «Розвиток громади» відстоюючи законні права та інтереси громадян України подала скарги до Генеральної Прокуратури України, Голові ЛОДА та Державній екологічний інспекції України та у Львівській області.

До представників ГО «Розвиток Громади» звернулися жителі будинку, що знаходиться за адресою вул. Стрийська 6, з проханням допомогти їм відстояти свої права. У їхньому дворі стоїть страшенний сморід, сміття розноситься по всьому подвір’ї, що унеможливлює перебування на ньому дітей. З’ясувавши всі обставини порушення прав громадян активісти ГО вдались до рішучих дій та взяли під свій контроль дане питання. У ході вирішення проблеми – головою Галицької районної адміністрації Іванчиною Іриною Романівною було прийнято рішення про перенесення контейнерного майданчику в інше місце протягом 2 тижнів. ГО «Розвиток Громади» уважно стежить за перебігом подій та стоїть на захисті законних прав мешканців Львова.

Проявивши ініціативу представники ГО «Розвитку Громади» неодноразово відправляли листи народним депутатам аби дізнатись, їхню думку стосовно різних важливих питань. Як відомо, піднімалось досить важливе питання про скасування депутатської недоторканності. Щоб задовольнити суспільні інтереси громадян, ми вирішили звернутись до депутатів верховної ради аби вони висловили свої думки стосовно законопроекту про скасування імунітету. Отримавши відповіді від Оксани Юринець, Олега Березюка та Дмитра Добродомова, ми поділилися думками депутатів з громадськістю.
Не зупиняючись на початому учасники ГО «Розвиток Громади»  надалі продовжують працювати в цьому ж дусі, завжди раді допомогти громаді, яка потребує підтримки та не компетентна в новоприйнятих законах, які міняються зі «швидкістю світла».
 
Питання безпеки сьогодні є чи не найактуальніше. Українці вже давно втратили свій спокій. Відлуння антиукраїнських настроїв протягом останніх півроку доноситься й до мирних областей країни. За цей час диверсії було вчинено в п’яти містах: Одесі, Харкові, Запоріжжі, Києві і Житомирі. Вибухи в деяких з цих населених пунктів ставались неодноразово, а причетних досі не знайдено.

Раніше в ЗМІ зазначалось про дзвінки щодо замінування тих чи інших будівель. До цієї категорії потрапив і Львів. Варто згадати постійні повідомлення в 2014 році про замінування Львівського Національного Академічного театру опери й балету, торгового центру «Кінг Крос» і «Опера Пасаж», Львівської торгово-промислової палати, головного залізничного вокзалу, облдержадміністрації. Завдяки роботі міліції було знайдено лише одну людину, яка надала недостовірну інформацію правоохоронним органам про місцезнаходження вибухівки. А де ж викриття всіх інших зловмисників?
          
Саме тому громадська організація «Розвиток Громади» поставила за мету створити громадське формування з охорони громадського порядку та для співпраці з працівниками органів внутрішніх справ. Станом на сьогодні громадське формування «Розвиток Громади» активно працює та стежить за правопорядком на вулицях Львова. Ми зібрали хорошу команду, яка пройшла підготовку та обороняє місто Лева.

Підсумовуючи свою відкриту та прозору діяльність, ми готові надалі працювати на благо громади Львова. Розвитку громадянського суспільства та розширенню його свідомості сприятиме реалізація проектів з різних напрямків. Ми повинні навчитись довіряти та об’єднатись заради кращого майбутнього.