Поводження з відходами в Україні турбує Європу

Після Грибовицької трагедії Мінприроди ініціювало створення єдиного документу загальнонаціонального рівня, який би дозволив системно підійти до проблеми збирання, переробки та утилізації сміття в Україні.

На проблему відгукнулися європейські донорські організації, і за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) і Німецької організації технічного співробітництва (GIZ), вже розроблено проект Національної стратегії поводження з відходами в Україні.

Технічну редакцію проекту Національної стратегії поводження з відходами   та план консультацій з громадськістю на січень-лютий 2017 року  щодо доопрацювання Національної стратегії поводження з відходами розміщено а офіційному сайті Кабінету Міністрів України «Громадянське суспільство і влада». Згідно графіку, до завершення лютого 2017 року відбудеться представлення документу у комітетах Верховної Ради України, обласних державних адміністраціях та містах обласного значення.

Проект Національної стратегії поводження з відходами розроблено за 7 головними напрямами: тверді побутові, промислові, небезпечні, будівельні, відходи с/г, електричні та електронні, а також окремі групи відходів (зокрема, відходи упаковки, медичні відходи тощо).

Враховуючи особливу актуальність проблеми для Львівщини, пропонуємо подавати пропозиції до першої редакції проекту Національної стратегії поводження з відходами.