Забудова заводу Кінескоп – ДБНи «відпочивають»

Територію колишнього заводу «Кінескоп», яка відповідає зоні центрів обслуговування і комерційної діяльності, яка вже частково забудована житловими будинками без прибудинкової території, зараз хочуть доукомплектувати торгово-розважальним центром.  
 
Із 23 червня 2018 року по 25 липня 2018 року триває громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі вул. В. Антоновича, вул. Кульпарківської, вул. Героїв УПА у м. Львові. Офіційно метою розроблення детального плану території є «невпорядкований існуючий стан території» та «необхідність ефективного використання земельного фонду міста». Реально, цей детальний план узаконює забудову території з грубими порушеннями ДБНів і впорядковує питання з комунальною землею, значна частина якої знаходиться в межах червоних ліній.
 
Уся земля в межах детального плану території є в комунальній власності, однак перебуває в оренді у кількох фірм. Найбільша земельна ділянка 1,04 га, всередині кварталу, на якій власне і відбувається будівництво економ житла від Галжитлобуд і заплановане будівництво торгово-розважального комплексу, з 26.04.2012 року (Ухвала №1460) знаходиться на 10 років в оренді ТзОВ «Карелла». Інша ділянка, площею 0,32 га, яка по контуру трохи збільшує попередню ділянку, цією ж Ухвалою 2012 року надано в оренду на 5 років з обмеженнями, цій же фірмі. Оскільки термін оренди на цю ділянку цього року закінчився, 19 квітня 2018 року Ухвалою ЛМР №3378 надано дозвіл ТзОВ «Карелла» на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на вул. Героїв УПА, 73. Другої Ухвали поки не прийнято, а це значить, що станом на сьогодні право землекористування на ділянку площею 0,32 га не підтверджено і затвердження детального плану узаконить права колишнього землекористувача. Ще одна земельна ділянка, площею 0,02 га, під приватизованим будинком, за адресою вул. Антоновича, 120 перебуває в оренді ПП «Віва-Ф», яке і є платником розроблення детального плану території. Відповідно до проекту детального плану ПП «Віва-Ф» має наміри знести власну приватизовану  будівлю і розмістити на вивільненій землі стоянку перед торгово-розважальним центром, який заплановано збудувати в притул до житлових будинків.
 
Щодо зонування території, проектанти скористалися пунктом законодавства, яке дозволяє в зоні Г-2 будувати житлові приміщення, якщо вони не займають перші поверхи. Оскільки 9-15 поверхові житлові будинки матимуть на 1 поверсі паркінги і офіси, формально проектанти не порушили вимоги Генплану міста та плану зонування Франківського району. Саме це дозволило забудовнику побудувати і частково здати в експлуатацію житлові будинки без прибудинкової території, відпочинкових і дитячих майданчиків і з катастрофічним браком паркомісць.
 
Як насправді маніпулюють вимогами містобудівного законодавства? Зважаючи на те, що кількість мешканців при забудові вище 9 поверхів не нормована ДБНами, проектанти нарахували на 26,5 тис. кв. метрів житлової площі і на 382 квартири, аж 591 мешканця. Зменшення кількості мешканців дає змогу зменшити кількість паркомісць, потребу у дошкільних навчальних закладах і школах. Згідно з нормами на 239 однокімнатних і 158 багатокімнатних квартир є потреба у 246 машиномісцях. Мешканці ж отримали лише 135 паркомісць. До дефіциту парко місць для жителів кварталу необхідно додати автомобілі  500-750 офісних працівників. Торгово-розважальний центр за інформацією з сайту Галжитлобуду матиме паркінг місткістю 155 авто. Розробники детального плану запроектували дворівневий паркінг на 350 автомобілів, який швидше за все залишиться на папері, а потребу у парко місцях компенсують шляхом стихійного паркування на одній смузі проїзної частини вул.Антоновича.
 
У зв’язку із штучним зменшенням кількості мешканців, відповідно менша потреба у дитячих садочках і школах. В пояснювальній записці зазначено,що потреба в дитячих садочках, які у цьому районі вщент переповнені, становить 19 місць (норма на 1000 мешканців 32 місця), в школах, яких у цьому районі теж не надто багато - 81 місце (норма на1000 мешканців 135 місце).
 
Загалом у житловому комплексі прибудинкових майданчиків (разом із майданчиком для сміттєвих контейнерів) передбачено 400 кв м, а це по 1 кв м на  одну квартиру!!!
 
На представленні ДПТ, яке відбувалося 16 липня у ЗЗШ №51, головний архітектор проекту Ю.Столяров розповідав про закордонний досвід: влаштування зелених зон на дахах будинків, а також дворівневі паркінги. Однак пропозиції проектанта однозначно залишаться на папері, адже забудовник, який зводить житло економ-класу, без жодних умов для мешканців, а на клаптику землі що залишився планує звести якнайвищий торгово-розважальний центр, не вкладатиме кошти у такі дороговартісні проекти. Він забудує і продасть все, а усі мешканці мікрорайону пожинатимуть плоди такої щільної забудови.
 
Хто ж насправді винен у такій безглуздій забудові нашого міста? При розробці детального плану території архітектори отримують пакет документів, серед яких визначальними є Ухвали ЛМР із назвами «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки  для будівництва торгово-розважального центру» чи «для будівництва і обслуговування багатоквартирних житлових будинків» і ніколи «для будівництва дошкільного навчального закладу» чи «загальноосвітнього навчального закладу» або «стадіону і басейну». Виходить, що найголовнішим є питання  землі і її цільового призначення. Адже неможливо спроектувати соціальну інфраструктуру, якщо для неї у Львові просто не має місця!