Важливо: виплата додаткових винагород військовослужбовцям

В особливий період та під час проведення антитерористичних операцій військовим передбачено додаткові винагороди, які виплачуються за виконання окремих завдань.

Постановою КМУ від 31 січня 2015 року № 24 передбачено додаткові винагороди учасникам АТО. Хто може отримати додаткові виплати винагороди і за що вони надаються - пояснили юристи ГО "Розвиток Громади".

Кому виплачується додаткова винагорода?

Додаткова винагорода виплачується на бригаду; полк, батальйонно-тактичну групу; батальйон, дивізіон та прирівняні до них військові частини (підрозділи); роту, батарею, ескадрилью, взвод, групу та прирівняні до них підрозділи, які виконували окремі завдання.

Додаткова винагорода за успішне виконання бойового завдання

Така винагорода виплачується одноразово. Розміри додаткової винагороди становлять:

- на бригаду – 365400 грн.
- на полк, батальйонно-тактичну групу – 243600 грн.
- на батальйон, дивізіон та прирівняні до них військові частини (підрозділи) – 121800 грн.
- на роту, батарею, ескадрилью, взвод, групу та прирівняні до них підрозділи – 60900 грн.

Додаткова винагорода за безпосередню участь у бойових діях

За участь у бойових діях після видання бойового наказу військовослужбовцям військових частин виплачується додаткова винагорода у розмірі 1000 гривень за кожну добу такої участі. При цьому виплати здійснюються лише за ті дні, коли військовослужбовці виконують завдання на напрямку зосередження основних зусиль (напрямку головного удару) при виконанні військовою частиною бойових завдань в умовах безпосереднього зіткнення (взаємного вогневого контакту) з противником або виконанні завдань ракетними військами та артилерії з вогневого ураження противника під час контрбатарейної боротьби.

Також додаткова винагорода за безпосередню участь у бойових діях виплачується за ті дні, коли військовослужбовці беруть участь у:

- веденні оперативної (військової, спеціальної) розвідки;
- контррозвідувальному забезпеченні військових формувань та правоохоронних органів у районі АТО в умовах безпосереднього зіткнення з противником та (або) взаємного вогневого контакту з ним;
- здійсненні польотів у район ведення бойових дій (у район АТО);
- веденні повітряного.

Виплати за успішне виконання завдання

Військовослужбовці можуть отримати додаткову виплату за успішне виконання завдання. У такому випадку винагорода виплачується на підрозділ, екіпаж, прирівняні до них підрозділи. Виплата додаткових винагород може здійснюватися окремій особі у разі самостійного виконання нею завдання із знищення (захоплення):

- бойового літака, зенітного ракетного комплексу – 121800 грн.;
- реактивної системи залпового вогню - 60900 грн.;
- тактичного ракетного комплексу, військового літака – 54810 грн.;
- танка, наземної артилерії, бойового вертольота – 48720 грн.;
- наземної артилерії, військового вертольота, протитанкового ракетного комплексу – 42630 грн.;
- бойової машини піхоти, бронетранспортера, броньованої розвідувально-дозорної машини – 42630 грн.;
- іншого літального апарата, оснащеного засобами ураження або спостереження (у тому числі безпілотного) – 36540 грн.;
- переносного зенітно-ракетного комплексу – 30450 грн.;
- судна військового (допоміжного) забезпечення водотоннажністю понад 5 тис. тонн – 30450 грн.;
- судна військового (допоміжного) забезпечення водотоннажністю до 5 тис. тонн включно – 24360 грн.;
- військового автомобіля (вантажного, спеціалізованого), малогабаритного судна бойового (розвідувального) призначення, військового тягача – 12180 грн.;

Коли здійснюються виплати додаткових винагород?

Виплата додаткових винагород здійснюється щомісяця за підсумками фактичного виконання конкретних завдань за минулий місяць.
 

Юрист ГО "Розвиток Громади" зазначає: "За успішне виконання бойового завдання, визначеного розпорядчим документом вищого органу військового управління, або іншого завдання додаткова винагорода виплачується одноразово та розподіляється відповідно командиром (начальником) з’єднання, окремої військової частини, установи між підпорядкованими військовими частинами (підлеглим особовим складом) з урахуванням їх внеску".

 
Фото з сайту: mil.gov.ua