У Львові планують нову транспортну магістраль і житловий будинок на межі з Стрийським парком

Міська рада нарешті взялася за реалізацію інфраструктурних проектів, передбачених Генеральним планом міста Львова. Вже другий детальний план території розробляється з плануванням частини магістралі загальноміського значення безперервного руху, яка сполучатиме вул.В.Стуса і вул.Івана Франка

16 березня 2018 року виконком ЛМР погодив Детальний план території, обмеженої вул. Ю. Мушака, вул. І. Свєнціцького, вул. В. Стуса, який передбачив трансформацію односмугової вулиці Дібровної у магістраль загальноміського значення і будівництво транспортного кільця на перетині з вулицею вул.Мушака.

Станом на сьогодні і до 17 вересня 2018 року відбуваються громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у районі вул. Свєнціцького, вул. Ю. Мушака, вул. Дібровної, вул. І. Франка, у м. Львові.
Згідно рішення Генерального плану передбачено продовження проектованої вулиці загальноміського значення безперервного руху («хорди») і запроектовано транспортну розв’язка в двох рівнях. Відповідно до Генерального плану, перед перетином вулиці Ярославенка нова магістральна дорога заходить у підземний тунель і виходить на поверхню перед перетином вулиці Івана Франка. Інфраструктурна частина ДПТ досить складна в реалізації і не має чітких термінів, однак у зв’язку із відсутністю затвердженого плану зонування Галицького району відповідає  Генеральному плану міста.

Загалом, проектований Детальний план території охоплює ділянки загальною площею близько 9 га, обмежений: з заходу – червоними лініями вул. І.Франка та межею Стрийського парку; з сходу – житловими будівлями вул. Мушака та вул. Свенціцького; з півдня - червоними лініями вул. І.Франка та вул. Дібровна; з півночі – червоними лініями вул. І.Франка.

Основною «родзинкою» ДПТ є 4-поверховий житловий будинок на Уласа Самчука, на ділянці (кадастровий номер 4610136600:07:002:0009) площею 0,08 га, суміжній з Стрийським парком. 15 грудня 2011 року Ухвалою № 1047 було погоджено гр. Кучерук Є. С. місця розташування земельної ділянки та надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою. Однак 19 червня 2015 року Ухвалою № 4815 дозвіл було скасовано і земельну ділянку площею 0,0800 га на вул. Уласа Самчука (біля будинку № 28) зарезервували для потреб територіальної громади м. Львова. Вже через два роки 17 листопада 2017 року Рішенням № 1066 
на звернення цієї ж гр. Кучерук Євгенії Степанівни і об’єднання співвласників багатоквартирного будинку “Свєнціцького-16“ виконком дозволив розроблення детального плану території у районі вул. І. Свєнціцького, вул. Ю. Мушака, вул. Дібровної, вул. І. Франка. 23 березня цього року виконком вніс зміни в це рішення і відповідальними за Детальний план території стали громадяни Маркевич Мирон Богданович (Заслужений тренер України, почесний громадянин м.Винник - прим.) та Кучерук Євгенія Степанівна.

На зустрічі з архітектором 5 вересня детальний план території у районі вул. Свєнціцького, вул. Ю. Мушака, вул. Дібровної, вул. І. Франка, у м. Львові може мати зміни, адже метою розроблення ДПТ є також, закріплення ділянок за фактичним землекористувачами. Важливо щоб зміни не торкнулися парків, адже в межах даного ДПТ знаходяться чотири парки два з яких: Софіївка, Снопківський не мають чітко встановлених і закріплених меж.