Ліквідація бізнесу: набрав чинності закон, що спрощує припинення юридичних осіб

29 квітня набрав чинності Закон № 285-VIII про спрощення припинення юридичних осіб шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації), прийнятий 7 квітня. Фахівці юридичного департаменту проаналізували, який вплив на бізнес-середовище матиме новий закон.

Згідно з новою редакцією Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» обмеження, встановлені частиною 2 ст. 35 (реєстрація змін до засновницьких документів, внесення до Реєстру змін про відокремлені підрозділи (окрім відомостей про їх закриття), реєстрація юрособи, засновником або учасником якої є припинена юрособа), застосовуються тільки у разі припинення юрособи шляхом ліквідації за рішенням, прийнятим його засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом, а також за рішенням суду. Таким чином, при перетворенні юрособи ці обмеження не застосовуються (як і раніше).

Також встановлено, що в Реєстрі містяться відомості про те, що юридична особа, яка припиняється в результаті поділу, має незакриті відокремлені підрозділи, частка яких розподільним балансом не визначена.

"Якщо в Реєстрі містяться відомості про те, що юрособа має незакриті відокремлені підрозділи, держреєстратор повинен одночасно внести до Реєстру відповідні зміни до відомостей про ці відокремлені підрозділи в частині приналежності до юрособи-правонаступника, на підставі відомостей, поданих юрособою, яка припиняється", - зазначив керівник департаменту адвокат Андрій Болюбаш.


ПРОТЕ:
Таким чином, якщо відбувається поділ юрособи на декілька юросіб, правонаступників, треба детально прописати, як відбувається поділ між ними філій юрособи, яка раніше існувала.