У Львові тротуари стають приватною власністю?

Щоденно зіштовхуємось з різноманітними перешкодами на своєму шляху у вигляді клумб, стовпчиків, бар’єрів та шлагбаумів і сприймаємо їх як законний аргумент для обмеження нашої свободи пересування. Але здебільшого такі перепони не мають жодних підстав, так само як і таблички на кшталт «ПРИВАТНА ВЛАСНІСТЬ: ПЕРЕХІД ТА ПРОЇЗД ЗАБОРОНЕНИЙ».

Саме така табличка на тротуарі потрапила у поле зору ГО «Розвиток Громади» біля будівлі лабораторії «Унілаб» та приватної медичної клініки Оксфорд Медікал на просп.Чорновола, 45а корпус 9. За цією ж адресою значиться Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівська обласна госпрозрахункова поліклініка», однак медзаклад займає корпус 10/11. У 2015 році Ухвалою № 4935 Львівська міська рада навіть надала дозвіл Львівській обласній раді на виготовлення проекту землеустрою щодо інвентаризації земельних ділянок під об’єктами комунальної власності для обслуговування адміністративних будівель, які використовуються комунальним підприємством Львівської обласної ради «Нерухомість та майно»: площею 0,0924 га (корпус 4), 0,0540 га (корпус 10), 0,0535 га (корпус 11), 0,0544 га (корпус 12)на просп. В. Чорновола, 45-а. 
Решта будівель колишнього госпіталю, серед яких будівля лабораторії і приватної медичної клініки, станом на сьогодні розділені між різними власниками, однак землю вздовж проспекту Чорновола ні один власник офіційно не узаконив. Публічна кадастрова карта свідчить, що ЗЕМЕЛЬНА ДІЛЯНКА на якій розміщена будівля лабораторії і клініки НЕ Є НІ У ПРИВАТНІЙ, НІ У КОМУНАЛЬНІЙ ВЛАСНОСТІ.


Так на підставі якого документу, власники чи орендарі будівлі на просп.Чорновола, 45-а забороняють львів’янам рухатись тротуарами і паркувати автівки поруч з будинком? Управління транспорту Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, яке укладає договори на обслуговування майданчиків для паркування відповідно до переліку земельних ділянок спеціально визначених для забезпечення паркування транспортних засобів, на офіційний запит ГО «Розвиток Громади» надало відповідь що жодного договору за адресою просп. Чорновола, 45-а не укладалось.


Свобода пересування є однією з фундаментальних свобод людини гарантоване Загальною декларацією прав людини. Це право надає можливість пересуватися (переміщатися) в потрібному напрямку без певних обмежень, використовуючи в межах допустимості, встановленої законом, для здійснення задуманого найбільш ефективні засоби і шляхи. І це право у нас забирають власники будівель в місті, які замінивши тротуарну плитку вважають землю під нею своєю власністю.


Кожен громадянин може вимагати документ, який підтверджує законність будь-якого обмежуючого напису чи таблички у нашому місті! І це теж наше право!