«Розвиток Громади» посприяв у зйомках документального фільму «Спадок нації»

Матеріал для документального фільму про вишиванку режисери знімають по всіх куточках України. 10-11 вересня захоплюючі історії  українських вишивок сценаристи фільмували у Львові. 

Автор ідеї та сценарист фільму «Спадок нації» Леся Воронюк звернулася до БФ «Розвиток Громади» з проханням допомогти у забезпеченні житла та транспортного перевезення для знімальної групи на час зйомок фільму, які тривали 10-11 вересня.   На щастя, активістам вдалося досить швидко віднайти людей та підприємства, які проявили бажання піти на зустріч і забезпечити  усе необхідне. 

У Львові знято неймовірну історію вишиванки зв’язкової УПА Ольги Ільків, незламні долі вишиванок родини Полюг, надзвичайну колекцію Роксоляни Шимчук та інші історії, які знімальна група тримає в таємниці до прем’єри.

Ідея фільму полягає в тому, що вишиванка є не тільки прадавньою частиною гардеробу кожного українця, але й символом та оберегом, який передається з покоління в покоління як безцінний скарб. Наразі вже знято матеріал в Луганській, Донецькій областях, Києві, Чернівцях, Борщеві та Львові. Надалі зйомки проводитимуться у Рівному, Вінниці, Черкасах, Запоріжжі, Івано-Франківську, Полтаві, Херсоні, Чернігові та закордоном.

«Для нас було дуже важливо посприяти у зйомках цього фільму, адже наша громадська організація також з великою шаною ставиться до української вишиванки. Тим пак, що документальний фільм, в якому будуть представлені традиції різних регіонів України, сприятиме єдності нашої країни. Тож ми дуже задоволені, що мали можливість долучитися до цієї благородної справи», - поділилася активістка ГО «Розвиток Громади» Соломія Старосольська.