В Україні буде надаватися безоплатна вторинна правова допомога усім соціально незахищеним громадянам

З 1 липня 2015 року надання безоплатної вторинної допомоги буде забезпечуватися в повному обсязі усім категоріям соціально незахищених категорій громадян.

Надання безоплатної вторинної допомоги буде забезпечуватися в повному обсязі з 1 липня 2015 року. Цим правом можуть скористатися усі категорії осіб, які зазначені у ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», зокрема, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти, які стали жертвами насильства в сім`ї, біженці, ветерани війни, малозабезпечені та інші соціально незахищені категорії громадян. Безоплатна вторинна правова допомога буде надаватися у цивільних та адміністративних справах.

Нагадаємо, що 02 червня 2011року було прийнято Закон України «Про безоплатну правову допомогу». Відповідно до норм даного Закону безоплатна правова допомога поділяється на:

1) первинна – це надання правової інформації, надання консультацій і роз’яснень з правових питань, складення заяв, скарг та інших документів правового характеру, надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

2) вторинна – захист, здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

«Безоплатну вторинну правову допомогу надають центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області знаходиться за адресою 79008, м. Львів, вул. Валова, 31», - повідомляє член ГО «Розвиток Громади», юрист Тетяна Панасенко.