Дискусійний клуб: обговорення актуальних питань децентралізації

17 вересня 2015 року відбулося чергове засідання учасників «Дискусійного клубу», які відбуваються щочетверга у приміщенні Порохової вежі.

Метою клубу є популяризувати різні думки стосовно питань децентралізації, зокрема у Львівській області. Такі зустрічі відбуваються щотижня. Тут збираються представники Офісу реформ у Львівській області, члени громадських організацій, експерти з профільних інститутів, аналітики та ті, хто цікавиться перебігом реформи децентралізації та добровільним об’єднанням територіальних громад.

Члени ГО «Розвиток Громади» також доєднались до діяльності клубу.

Кожне засідання присвячене актуальній темі з децентралізації для обговорень та дискусій. Різні погляди учасників клубу додають більшого азарту справжній дискусії. Наприклад, цього разу обговорювали бюджетну децентралізацію: як формуватиметься бюджет добровільно об’єднаної територіальної громади. Найбільш спірним стало питання розподілу дохідних податків, зокрема, чи повинні вони залишатися безпосередньо у громаді, чи на пропорційній основі йти в державу. Говорилося також про те, що громада повинна позитивно впливати на інвестиційний клімат і допомагати підприємцям створювати нові робочі місця, що в результаті забезпечить нові надходження до бюджету громади.

«Із дискусії стало чітко зрозуміло, що незважаючи на існуючі проблеми, з якими стикаються чи будуть стикатися територіальні громади, реформа децентралізації необхідна вже і зараз. Відкладати зміни в системі місцевого самоврядування не можна в жодному випадку», - зазначає Христина Мелекесцева, політолог ГО «Розвиток Громади».

Підсумком дискусійного клубу стало розуміння того, що створена територіальна громада отримує нового голову-менеджера, на якого покладено правильне використання ресурсів для розвитку благоустрою громади. Та основне для такого громадського добробуту потрібно подолати політичну корупцію, яка гальмує усі суспільно важливі процеси.