Чи потрібно змінювати адресу реєстрації майна у випадку перейменування вулиці?

Правозахисник Андрій Болюбаш розповів, чи варто вносити зміни до правовстановлюючих документів через перейменування вулиці, на якій знаходиться об'єкт нерухомого майна.

Протягом останнього часу набув розголосу законопроект "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", який 9 квітня 2015 року прийняла Верховна Рада і направила на підпис Президенту України. У зв'язку з цим у населених пунктах спостерігається масове перейменування вулиць, названих іменами відомих людей комуністичного періоду. 

Слід відзначити, що законодавством не передбачено внесення змін до правовстановлюючих документів у зв'язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться об'єкт нерухомого майна. Тому документи є дійсними і не вимагають заміни або отримання нового правовстановлюючого документа.

До правовстановлюючих документів відносяться:

- свідоцтво про право власності;
- свідоцтво про право на спадщину;
- договір купівлі-продажу;
- міни;
- дарування тощо.


Варто зазначити, що громадяни можуть самостійно змінити (за власною ініціативою або у випадку необхідності) назву вулиці після відповідних її змін, на якій зареєстроване майно, у тому числі земельні ділянки. Для цього власник майна відповідно до законодавства має право звернутися до органу держреєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін до Держреєстру речових прав на нерухомість.
 

"У разі потреби вчинення нотаріальних дій з нерухомістю (продаж, спадкування, дарування тощо) в місцевій раді можна отримати довідку про перейменування вулиці. На підставі правовстановлюючих документів зі старою назвою вулиці та такої довідки нотаріус видає новий правовстановлюючий документ з новою назвою вулиці", - зазначив адвокат Андрій Болюбаш.


Внести зміни адреси у паспорт можна у територіальних підрозділах ДМС. Варто зазначити, що у громадян немає обов'язку після перейменування вулиці змінювати штамп про реєстрацію. Перереєстрація може відбуватися під час заміни паспорта, оновлення фотокарток, зміни прізвища і т. ін., тобто коли в особи виникає безпосередня потреба.

Фото з сайту: ukrpohliad.org