Мінсоцполітики виплачуватиме підприємствам компенсації військовослужбовцям

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок компенсації підприємствам зарплат мобілізованим працівникам. Адвокат та юрист ГО "Розвиток Громади" Юрій Татомир роз'яснив, хто здійснюватиме виплати компенсації і скільки отримають військовослужбовці.

17 березня набрав чинності Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затверджений постановою Кабміну від 4 березня 2015 року № 105.

Структура перерахунку коштів

Виплату працівникам середнього заробітку здійснюватиме підприємство відповідно до ст. 115 КЗпП, однак не рідше двох разів на місяць. Відповідно, Мінсоцполітики перераховуватиме кошти на зазначені цілі обласним департаментам соціального захисту, які, у свою чергу, направлятимуть їх до районних (міських) управлінь, а останні - підприємствам.

Подання документів

У затвердженому Порядку також визначено етапи подання документів, на підставі яких здійснюватиметься компенсація. Підприємство зобов'язане систематично подавати органам соцзахисту звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, погоджений воєнкомом.

Розмір компенсації

Обчислення середнього заробітку працівників здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої зарплати.
 

"Варто звернути увагу на те, що за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігається місце роботи, посада. Також компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Такі положення зазначені у статті 119 КЗпП", - розповів керівник відділу "Взаємодія з владою" Юрій Татомир.


Фото з сайту: slovoidilo.ua