Громадські організації зустрілися з представниками ПАРЄ

 Під час зустрічі, яка відбулася 8 вересня в Ресурсному центрі супроводу ОСББ Львівської міської ради, обговорили питання переселенців та децентралізації.

Серед присутніх представників Парламентської  асамблеї Ради Європи були Деспіна Шатзівасілью (голова Комітету з політичних питань та демократії ПАРЄ) та Крістіна Зелінкова (доповідач Комітету з політичних питань та демократії ПАРЄ). Метою їхнього візиту до України є спілкування та обмін думками з представниками органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, недержавних та міжнародних організацій щодо політичних наслідків кризи в нашій країні. Очікується, що результатом візиту стане підготовка та оприлюднення відповідного звіту ПАРЄ.

Під час спілкування з представниками громадських організацій, представників ПАРЄ цікавило питання переселенців, а особливу увагу було зосереджено на процесі децентралізації в Україні. Активістка ГО «Розвиток Громади», юрист Тетяна Панасенко, в ході розмови привернула увагу присутніх до основної перешкоди у пришвидшенні процесу децентралізації в Україні:

«Брак інформації у пересічних громадян і є основною причиною, яка провокує у них спротив до децентралізації та об’єднання громад. Люди не розуміють, які існують перспективи та переваги передачі владних повноважень на місця, натомість бояться того, що якщо, до прикладу, в селі забрати школу чи садок – то й саме село зникне. Тож, говорячи про децентралізацію, потрібно уявляти не просто територію і населені пункти, а реальних людей. Необхідно бачити та розуміти їхні проблеми. Доносити до громад значущу інформацію».


Крім того, учасники зустрічі обговорили і можливі ризики у процесі децентралізації, оскільки фактично Україна знаходиться у стані війни.