Чоловік та дружина-адвокати вже не можуть бути опонентами в суді

Рада адвокатів України рішенням №127 від 13 листопада 2015 року затвердила роз'яснення щодо надання правової допомоги адвокатами, які є подружжям, одночасно різним сторонам (учасникам) провадження. Згідно з ним, подружжя адвокатів не повинні захищати у суді різні сторони одного процесу.

Така заборона стосується адміністративного цивільного, господарського, процесів, кримінального провадження та розгляду справи про адміністративне правопорушення.
В РАУ вважають, що надання правової допомоги подружжям адвокатів в одному процесі клієнтам з протилежними інтересам може суперечити інтересам самого адвоката та членів його сім’ї. Згідно із загальними правилами таке опонентство також заборонене.
Зауважимо, під час розгляду цього питання на засіданні РАУ була й інша позиція: окремі члени Ради пропонували таку спільну роботу подружжя дозволити. У прихильників такого рішення було два аргументи. По-перше, адвокатське подружжя може захищати клієнтів-опонентів, якщо останні письмово дали на це безумовну згоду. По-друге, якщо у процесі між чоловіком та дружиною-адвокатами виникне конфлікт інтересів, то обоє мусять негайно скласти свої повноваження в конкретному процесі.