У Львові відновлять Пелчинський став

Для відновлення ставка біля Парку культури приберуть колію по вулиці Вітовського.
 
Депутати Львівської міської ради погодились закласти у бюджет розвитку міста Львова 600 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації для відновлення у Львові Пелчинського ставу. Про це пише Depo.Львів з посиланням на депутатський корпус міської ради.
 
Раніше у міській раді повідомляли про те, що на місці фонтанів перед входом у Парк культури, що на вул. Вітовського у Львові планують відновити став.

Водойма була тут до початку ХХ ст. Через розбудову міста її повністю засипали.
Таку ідею висловив головний архітектор Львова Юліан Чаплінський. Міський голова Андрій Садовий підтримав пропозицію.

Відтак у мерії створили робочу групу, яка працюватиме над розробленням проекту відновлення водойм у Львові.
Архітектор Юліан Чаплінський зазначив, що у проекті не йтиметься про відновлення всієї площі ставу, а лише невеличкої його частини. Також архітектор пропонує зробити острівець на ставу, аби зберегти існуючі зелені насадження.
За його задумом, вулиця Вітовського мала б бути більш вигнута, аби забезпечити кращий підхід до водойми. Це також допоможе штучно сповільнити швидкість автомобілів, які їздитимуть у міжпарковій зоні.
 
Як відомо, перша згадка про Пелчинський став датується 1523 роком. Він належав дружині шляхтича Євфросинії Пелчиної. Звідси і походить назва водойми.
Спочатку став слугував способом заробітку - на ньому знаходився млин. Там також розводили рибу. Пізніше водойма стала головною атракцією міста.