Авто з литовськими номерами доведеться повернути

З'явилася нова схема вимагання грошей з українських власників автомобілів на литовських номерах.

У Литві з'явилася компанія, котра скуповує фірми, на які зареєстровані ввезені в Україну автомобілі. Разом з документами в руки хитрих шахраїв потрапляють і всі координати українців, які таким чином «купили» машину, хоча документально вони оформлені як співробітники автомобіля компанії. Зловмисники обдзвонюють своїх лже-співробітників і вимагають добровільно повернути автомобіль протягом 72 годин представнику компанії в Україні. Але не просто повернути, вони роблять акт прийому-передачі автомобіля у свого представника-українця в якому зазначають всі пошкодження автомобіля, за які вимагають оплату.

Про цю схемою пишуть в соцмережі Фейсбук:
«Я зателефонував цим литовськими юристами, вони надали мені всю інформацію. Чесно сказали, що взяли в роботу всього 10 машин. І поки успішно, тільки ось з моїм клієнтом облом вийшов, - пише один з користувачів. Я зв'язався зі знайомим юристом в Каунасі і зі знайомими автоекспертами поліції (займаються пошуком викрадених машин) у Вільнюсі. Так ось, закон повністю на стороні нових власників компаній. Справа в тому, що доручення, які видавалися тут клієнтам на такі машини, - фікція, як і оформлення співробітників в компанію. Тепер, якщо щасливий власник такої машини не піде на співпрацю з юристами компанії, то йому загрожують величезні неприємності, а головне: власники автомобілів нічого зробити не зможуть. Тут абсолютно всі карти в руках спритних хлопців. А судячи з того, як вони взяли бика за роги, то вони свого не упустять ».

Крім того, автор публікації стверджує, що з подібною схемою вже зіткнулися в Одесі власники болгарських машин на тимчасовій реєстрації. У коментарях до посту користувачі припускають, які неприємності можуть чекати «власників» литовських авто в Україні.

«Красива схема, - пише користувач Тарас. - Якщо власник такої машини не піде на співпрацю з юристами компанії, то машину подають в Інтерпол як викрадену. Їзда до першого патруля ».

Отже, якщо українця зловлять за кермуванням такого авто, то йому вже загрожує кримінальна відповідальність (викрадення автомобіля), причому в міжнародному масштабі. Відгуки під повідомленням підтверджують те, що люди в Україні вже знають цю схему.

«Знайомий мого співробітника потрапив в подібну халепу. Йому почали розповідати незрозумілі речі про куплене авто на литовських номерах, - пише Вадим. - Тоді він швидко заявив про викрадення, а машину в віддав на розбирання. Продавці автомобіля почали погрожувати, але після зустрічі з ними поговорили і мирно розійшлися. На цьому все і закінчилося ».

Інформацію підготовлено за матеріалами Авто-Центр
https://www.autocentre.ua , який інформує, що інформацію подано на основі матеріалів та коментарів в соціальних спільнотах.