Конституційний суд України відкрив провадження щодо законопроекту про децентралізацію

КСУ відкрив конституційне провадження у зв'язку із зверненням Верховної Ради про надання висновку щодо відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції законопроекту № 2217а про внесення змін до Конституції відносно децентралізації влади.

Справа розглядатиметься у формі письмового слухання. У повідомленні прес-служби органу конституційної юрисдикції   йдеться, що "Колегія суддів прийняла Ухвалу про відкриття конституційного провадження".

Керівник відділу «Взаємодія з владою» ГО «Розвиток Громади» Юрій Татомир розв’яснив: «Висновок Конституційного Суду очікується до кінця літа. Друга сесія ВР не закрита - у разі отримання позитивного висновку Суду в серпні депутати можуть зібратися на засідання та прийняти законопроект в першому читанні (мінімум 226 голосами). І вже восени на третій сесії можна буде прийняти зміни в цілому (мінімум 300 голосами). Але тільки у разі, якщо після висновку КСУ до тексту не вноситимуться правки, інакше потрібен буде новий висновок».


Верховна Рада направила в Конституційний суд України проект змін до Конституції в частині децентралізації 16 липня. За відповідне рішення проголосували 288 депутатів. Положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом, було закріплено в перехідних положеннях законопроекту.