Новорічний сюрприз під ялинку зі Львова

У ніч з 1 на 2 січня на 199 кілометрі автодороги Київ – Чоп, за селом Улашанівкою Пулинського району Житомирської області, знову вивантажили три фури зі сміттям. Про це повідомили незадоволені жителі села Улашанівки.

Відомо, що Львівська область витрачає великі кошти щодо вивезення свого сміття за межі області, роблячи відповідні товаротранспортні накладні "Вторсировина". Сміття, як правило, вивозять до Дніпропетровської області, але при нагоді скидують раніше, і це “раніше” частенько припадає на Житомирську область.

Львівське сміття почали ввозити до Житомирської області ще в червні: спочатку на сміттєзвалище, що неабияк обурило жителів міста. Вони розпочали активну громадську кампанію супротиву задля недопущення львівських вантажівок: перекривали фурам дорогу та ночами чергували на сміттєзвалищі. Незважаючи на обіцянки міського голови Львова, що сміття перестануть ввозити і навіть заберуть назад, ввіз сміття не припинявся, а житомиряни навіть влаштували блок-пост біля звалища.

А 2 жовтня на території Ружинського району поліція склала адмінпротокол про несанкціоноване вивезення сміття. Порушником виявилася львівська фірма, яка займається перевезеннями, – ТОВ “Танк Транс Україна”. Вiдправник вiдходiв – ТОВ “АВЕ Львів”, що займається збором i вивезенням смiття. Фірма намагалася виправдатися, проте їм усе одно “світить” позов до суду.
 
Варто зазначити, що голова Житомирської ОДА Ігор Гундич попросив львів’ян розривати договори з перевізниками, які возитимуть сміття на Житомирщину, а міський голова Сергій Сухомлин у США обговорив перспективи будівництва в місті реабілітаційного центру і сміттєпереробного заводу. Про це повідомили на сайті "ЖИТОМИР.today"