Люстрація: хто та як її проводить

Набридло терпіти
Станом на сьогодні Україна переживає досить важкі часи. Причиною цього стало байдуже ставлення чиновників до своїх обов’язків, корупція, використання посади держслужбовця у власних інтересах і, таким чином, зневажливе ставлення до держави та її громадян. Як відомо Україна є найбільш корумпована держава в Європі і на превеликий жаль, за останні роки перебільшує навіть РФ. Прийшов час поставити цьому край, адже терпіння не безмежне. Остання крапля була, коли стало відомо, що попередня хамська влада відібрала в українського народу надію на краще майбутнє, відмовившись від євроінтеграції. Попри все українське суспільство не покидало рук та не розчарувалось. Зорганізувавшись та об’єднавшись великою кількістю однодумців, ми вийшли на вулиці свого міста і постали проти діячів високого рангу, які паплюжили впродовж багатьох років життя українського народу. Хотілось би більш детально розглянути питання люстрації, яке за останні роки набуло великого значення.
Що являє собою Закон України про «Очищення влади»?
Люстрація здійснюється з метою недопущення до участі в управлінні державними справами осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем. Також сюди відносять підрив національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини. Як відомо, люстровані особи не мають права займати посади вищого рангу протягом десяти років. На превеликий жаль, Україна прийшла не легкий шлях, аби добитись прийняття закону про люстрацію, яке набуло актуальності після масових громадських протестів та подій на Євромайдані.
Рік тому на Майдані було оголошено про створення нового уряду з Люстраційним комітетом у його складі. Закон України «Про люстрацію» уряд вписав першочергово в програму, котрий мав себе реалізувати першим після перемоги Євромайдану. На жаль, не все так склалось, як хотілось. Ніякого люстраційного комітету уряд так і не створив та закон навіть не почав писатись, а це означало, що януковицька влада залишалась на посадах далі грабувати державу та обманювати її громадян. Не зупиняючись на початому, народ український все таки добився від влади прийняття закону «Про очищення влади», хоча люстраційний комітет так і не став державним органом, але став по справжньому  громадським з великою кількістю однодумців, волонтерів, внаслідок чого на сьогоднішній день, згідно єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади», люстровано 398 осіб.
Очищення влади через смітник
Оскільки  процедури люстрації реалізовується в життя досить повільними темпами із за гальмування процесу самим ж чиновниками – громадськість вирішила не чекати та самотужки люструвати державних чиновників, які працюють не на благо держави. Починаючи з минулого року, в Україні набула поширення так звана «Смітникова люстрація». Звичайно, слід зрозуміти наше населення, яке втомилось від очікувань влади та її нерішучості, але ми цивілізоване суспільство і не повинні вдаватись до таких дій. Ткнути носом у смітник не є нормальним явищем, але, на жаль, ми починаємо до цього звикати, що не є нормальним. Також певні громадські рухи та організації, які виступають за смітникову люстрацію, не завжди володіють змістовною інформацією, за якою діють. Проблема в тому, що ці організації виступають від імені народу, коли реально їх зібралось біля 20 людей. У більшості до таких дій та ідей вдаються новостворені організації та рухи, які не проживуть і року.
Скільки коштує ухилення від люстрації?
Віднедавна поширилась досить вигідна пропозиція для наших чиновників. Можна уникнути люстрації та зберегти посаду, що означає ухилення від відповідальності та продовження  накопичувати кошти з державної казни у власну кишеню. Така інформація швидко поширилась у одній з соціальних мереж Facebook для чиновників-корупціонерів, яким загрожує ЗУ про «Очищення влади». За словами невідомого відправника, така пропозиція  коштує всього лиш 5 тис. доларів і чиновник в змозі отримати імунітет. Для цього потрібно «відвідати» зону АТО на пару днів. Вам забезпечують охорону і звідти ви повертаєтесь як учасник бойових дій та отримуєте довідку учасника АТО. Після чого по закону – ви звільняєтесь від люстрації. Послуга активно розповсюджується чиновникам януковицьких часів. 
Бійцям, які приїхали з передової, доводиться бігати по кабінетах аби отримати учасника АТО. А тут нашим дорогим чиновникам можна зробити ці документи за декілька днів. Справедливості немає і знову обурений народ.
Підсумок
Звісно, на цьому не можна зупинятись, очищення влади лише на самому початку. Не можна до сьогодні утримувати на посадах людей, які  працюють тільки для власного збагачення. Суди, прокуратури, спецслужби, Генштаб далі перебувають під управлінням людей, яких потрібно люструвати з державних установ. Причиною цього є вагомий фактор – ще не відбулись вибори і чиновники знаходять різні способи для прикриття злочинності і ухилення від люстрації. Як відомо, влада повинна діяти в межах закону та в інтересах людей, якими вона була обрана, адже на діячів високого рангу покладається доволі серйозне завдання – це безпосереднє виконання функцій держави у конкретній галузі державного управління. На жаль, чесно відданих чиновників, які прийшли на свої посади не заробляти, а справді будувати нормальну державу можна перерахувати «на пальцях».
Підводячи підсумки з вище сказаного, потрібно зазначити, що саме головне це не падати духом, продовжувати боротись з незаконними діями чиновників у межах закону, адже якщо не ми (народ), цього ніхто не зробить.