Благодійність - справа кожного українця

Враховуючи відсутність належного розвитку філантропізму в Україні, а тому необхідного рівня виховання моральних якостей щодо благодійності, кожен із нас, напевно, рідко замислюється над тим, що саме ми можемо називати благодійництвом, хто такі філантропи, яку ідею вони несуть до нас?

Сьогодні, роблячи маленькі кроки у розвитку культури благодійництва в Україні, більшість із нас намагається стати його часткою, не розуміючи важливості поширення цієї ідеї серед людей. Дехто робить добро за покликом серця, не надаючи особливої уваги своїй діяльності, інші, враховуючи трендовість напрямку, займаються благодійництвом показово. Однак, знаходиться й така категорія осіб, які не розуміючи важливість своєї допомоги, відмовляються від будь-яких пожертв, зокрема, через побоювання їх використання у «неблагих» намірах «підставних» благодійників. Думка про те, що благодійність — це своєрідний бізнес, все частіше звучить з уст людей.

Здається, ми забули проповідь Мойсея: «Наприкінці кожного третього року відкладеш на бік десятину з усього твого врожаю за той рік, і складеш її у своїх оселях. І прийде левіт, бо немає в нього, як у тебе, ні частки, ні посілості, і приходень, і сирота, і вдова, які живуть у тебе по містах, та їстимуть досита, щоб Господь Бог твій благословив тебе в усякім ділі рук твоїх, за яке ти тільки взявся».

Мало хто з нас розглядає благодійництво як невід’ємну частину свого життя. Однак, кожен повинен пам’ятати, що благодійність – це не тільки «поклик серця», а й обов’язок кожного.

Саме тому сьогодні ми, члени БФ «Розвиток Громади», як команда, яка охоплює представників молоді як прогресивної частини суспільства в Україні, хочемо донести думку та виплекати в громадян бажання необхідності докорінних змін сутності благодійництва на теренах нашої держави. Вважаємо, що такий результат можна отримати, залучаючи до її розвитку не лише неурядові організації і бізнес, як це прийнято сьогодні, але і широкі верстви суспільства, кожного громадянина. Оцінюючи рівень розвитку благодійництва за кордоном, аналізуючи діяльність таких успішних благодійних організацій як Фонд Білла і Мелінди Гейтс (Bill & Melinda Gates Foundation), Британський благодійний фонд «Wellcome Trust», Медичний інститут Говарда Хьюгса (Howard Hughes Medical Institute), Благодійний фонд У.К.Келлога (WK Kellogg Foundation) тощо, розуміємо, що попереду нас чекає важкий і тернистий шлях – шлях відкриття серця кожного.

Однак, як сказав Альфред Теннісон: «Дорожче всіх титулів - добре серце». Ми розуміємо, що лише добрими справами зможемо зробити світ кращим! Відкрита благодійність – крок у майбутнє!

Соломія Старосольська,
Президент БФ «Розвиток Громади»