Грошова винагорода військовослужбовцям в особливий період та під час проведення АТО

Юристи ГО «Розвиток Громади» розповіли, яку винагороду отримують військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій.

Постановою КМУ від 31 січня 2015 року № 24 «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій» затвердили розмір винагород і додаткових винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду.

Де здійснюються виплати?

Виплата винагород та додаткових винагород здійснюється військовослужбовцям за місцем проходження служби.

Виплати загиблим бійцям

Винагороди також виплачуються сім'ям військовослужбовців, які під час виконання окремих завдань загинули, захоплені в полон або є заручниками, інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні.

Розмір винагороди

Військовослужбовці отримують винагороду у розмірі 100% місячного грошового забезпечення.

У яких випадках здійснюються виплати винагороди?

Виплати винагород військовослужбовцям (крім резервістів) здійснюються у випадку мобілізації, введення військового стану, перебування у зоні АТО (за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи АТО), здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні таких об’єктів у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.
 

"Винагорода також виплачується під час безперервного перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я після отриманих під час участі у воєнних конфліктах чи АТО, інших заходах в умовах особливого періоду поранень (контузії, травми, каліцтва)", - зазначила правозахисник Ірина Дичко.


Фото з сайту: 24tv.ua