Особливості служби в мобілізаційному резерві

До Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних Сил України внесено зміни. Правозахисник ГО «Розвиток Громади» Юрій Татомир роз’яснив, що собою передбачають такі зміни.

Згідно з Указом Президента від 18 травня № 274/2015 було внесено зміни до Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві ЗСУ. У документі зазначаються особливості проходження служби у військовому резерві під час особливого періоду.

Служба в особливий період

В час особливого періоду військовослужбовці, які були звільнені зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації або в особливий період, в обов'язковому порядку зараховуються до військового оперативного резерву першої черги.

Як здійснюється призов?

Призов резервістів військового оперативного резерву першої черги здійснюється у разі оголошення загальної мобілізації або у разі прийняття відповідного рішення Президента України. Строк виконання заходів призову не повинен перевищувати 48 годин.

Що входить в обов’язки резервістів?

Встановлено обов'язки резервістів – зокрема:

- прибути в 5-денний строк після звільнення в запас до військового комісаріату за місцем проживання (перебування) для взяття на облік;
- зберігати після звільнення і до кінця особливого періоду військову форму одягу;
- прибути після сповіщення протягом 24 годин до військової частини і діяти за вказівками командира.

Фото з сайту: ua.korrespondent.net