Юристи ГО «Розвиток Громади» допомагають судитись з податковою

До громадської приймальні організації звернулась Кримерицина Стефанія. Жінка просила надати правову допомогу її чоловіку та відстояти його інтереси в суді касаційної інстанції.

Стало відомо, що Державною податковою інспекцією у Галицькому районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області було подано позов до Кримерицина Антона Геннадійовича, чоловіка пані Стефанії, згідно з яким сім’ю Кримерициних зобов’язали сплатити штраф у розмірі 15 036,00 гривень за несплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Однак, судом першої інстанції у задоволенні таких позивних вимог було відмовлено. Це означає, що суд визнав відповідача Кримерицина Антона Геннадійовича невинним.

Державна податкова інспекція, будучи незадоволена результатами судового засідання, подала апеляцію на рішення суду першої інстанції до Львівського апеляційного адміністративного суду. В свою чергу, було скасовано відповідну постанову Львівського окружного адміністративного суду та повністю задоволено вимоги позивача, тобто ДПІ.Юридичний департамент громадської організації на чолі з Адрієм Болюбашем взявся за розгляд цієї справи. За словами керівника відділу, судом апеляційної інстанції грубо порушено норми процесуального права.

«Постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.12.2014 року є незаконною та необґрунтованою, а тому підлягає негайному скасуванню судом касаційної інстанції із залишенням без змін судового рішення суду першої інстанції», – повідомив адвокат Андрій Болюбаш.


У ході вивчення матеріалів справи та аналізу норм законодавства, а саме ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», ст. 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», правозахисником було підготовлено касаційну скаргу на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду.

«Враховуючи норми чинного законодавства, а також виходячи з доказової бази, яку використовує позивач, не задовольнити вимоги Кримерицина Антона Геннадійовича немає жодних підстав», – зазначила юрист Оксана Цікайло.


Завдяки кваліфікованій роботі юристів ГО «Розвиток Громади» та професійному підході до розгляду адміністративної справи, у Вищий адміністративний суд України подано касаційну скаргу від імені Кримерицина Антона Геннадійовича про скасування постанови Львівського апеляційного адміністративного суду.

Нагадаємо, раніше, до юридичного департаменту громадської організації вже звертались з проханням надати правову консультацію. Громадянка Ірина Горобець потребувала юридичної допомоги стосовно передання їй як співвласнику у користування авто, що знаходилось на закордонній реєстрації на консульському обліку. Юристами було відреаговано на звернення та подано нормативно-правове обгрунтування питання.

Зазначимо, що в рамках громадської організації працює два відділи юридичної допомоги, які діють на безкоштовних засадах.