Конституційна Комісія схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя

30 жовтня Конституційна Комісія схвалила зміни до Конституції, які підтримані Венеціанською комісією та погоджені Робочою групою з питань правосуддя.

Зміни до Конституції щодо судової реформи мають повернути довіру до влади . Сьогодні її рівень до судів та суддів є надзвичайно низьким. "А як можливо побудувати правову державу, успішну європейську державу без ефективної судової системи. Звісно, ніяк", - додав  під час засідання Конституційної комісії Голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

Зокрема, передбачено, що для надання професійної правової допомоги в Україні діє адвокатура. Виключно адвокат здійснює представництво в суді та захист від обвинувачення. Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді в трудових спорах, про захист соціальних прав або незначних, а також стосовно представництва малолітніх і неповнолітніх осіб та, визнаних недієздатними або дієздатність яких обмежена.
Згідно з Перехідними положеннями представництво у Верховному та касаційних судах виключно адвокатами здійснюється з 1 січня 2017 року; в апеляційних судах - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
Представництво в судах органів держвлади та місцевого самоврядування здійснюватиметься виключно адвокатом з 1 січня 2019 року.

Проект пройшов декілька етапів обговорення та схвалення українськими та міжнародними експертами, представниками фракцій парламентської коаліції, громадськими активістами.
Текст проекту змін передадуть на розгляд Президента