Учасникам АТО допоможуть отримати освіту

Юрист ГО "Розвиток Громади" Юрій Татомир пояснив дію нового законопроекту № 2105, який полягає у наданні освітніх послуг учасникам АТО.

Верховна Рада 21 квітня 2015 року
 прийняла за основу законопроект № 2105 про внесення змін щодо державної підтримки учасників антитерористичної операції та їх дітей з метою здобуття освіти.

Законопроектом передбачається запровадження державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у порядку, визначеному Кабміном.

Одержати освіту зможуть особи, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО:

- військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані);
- працівники Збройних Сил України;
- працівники інших військових формувань;
- працівники правоохоронних органів;
- діти зазначених вище осіб.

Відповідні зміни планується внести до Закону про охорону дитинства та Закону про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.
 

Переконаний, що закон буде прийнято. Протягом 3 місяців Кабінет Міністрів має розробити порядок державної цільової підтримки зазначених осіб, а також подати на розгляд ВР законопроект про внесення змін до Держбюджету-2015", - зазначив голова відділу "Взаємодія з владою" Юрій Татомир.