3 львівські школи перемогли у конкурсі до Дня вишиванки

Патріотичною хвилею пройшов Фестиваль вишиванки і по львівських школах. Ще на початку травня активісти ГО «Розвиток Громади» оголосили про конкурс на найкраще прикрашену вишиванкою школу.

Юних українців активісти ГО «Розвиток Громади» зацікавили незвичайним конкурсом, який присвячений Дню вишиванки. Громадівці провели змагання між школами, суть якого полягала у найкреативнішому підході святкування вишиванкового дня. Учні, вчителі, батьки  аж 16-ти львівських шкіл, які погодились взяти участь у конкурсі, доклали  багато зусиль , аби саме їхня школа стала еталоном патріотизму.

Роботу школярів оцінювала спеціальна комісія: Олена Кондрат - начальник відділу з питань молодіжної політики управління молоді та спорту обласної державної адміністрації,  Неоніла Наконечна – етнограф, мисткиня, Тетяна Захарчук – координатор проекту, представник ГО «Розвиток Громади», Гелена Білик – учасниця ГО «Розвиток Громади». Протягом дня робоча група оцінювала старання усіх 16-ти шкіл. Варто зазначити, що кожен навчальний заклад підійшов до завдання відповідально, кожен зі своїм підходом і баченням краси вишиваного орнаменту.

 «Я пишаюсь і тішусь  тим, що школи активно взяли  участь  у такому патріотичному конкурсі. Вчителі, батьки, діти поставилися до цього дуже відповідально. Дякую усім вчителям за те, що вишиванка живе у сердечках наших дітей. Щодо переможців ,передусім, ми звертали увагу на креативність. Кожна школа гарно прикрасила свої території, та не кожна обґрунтувала свою ідею. Наприклад, у школі «Первоцвіт»  ми побачили 4 столи, які символізували 4 пори року. Кожен з них був прикрашений вишиванками, які притаманні святам саме у цю пору року, а ще маленькі школярі розповіли нам про те, що означають символи на цих полотнах. Наші переможці відзначились цими якостями, тож саме тому ми їх обрали найкращими», - розповідає Тетяна Захарчук, координатор конкурсу.   
   

Комісія зробила свій вибір. За найбільш креативне і актуальне вирішення завдання перемогу здобули три школи. ГО «Розвиток Громади» підготувала для переможців призи. Проектор, мікроскоп та м’ячі за 1,2 і 3 місця відповідно.

1-ше місце – середня школа «Школа радості». Діти прикрасили  повністю усі приміщення школи. Комісія побачила найбільше концентрування вишиванки зі всіх.

  
2-ге місце -  ЗШ «Первоцвіт».  Школярі представили вишивку, притаманну святам в різні пори року.
 
3-тє місце – середня школа № 96. За оригінальну ідею із живими скульптурами у вишитому.