АНТИРЕЙДЕРСЬКИЙ ЗАКОН НАБРАВ ЧИННОСТІ

Антирейдерський Закон № 1666-VIII, що набрав чинності 2 листопада, закриє рейдерські схеми, які реалізовувалися держреєстраторами ще в кінці 90-х років і використовуються нотаріусами нині. Так заявив заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз під час ІІ Форуму з конкурсного права Асоціації юристів України.

У своїй доповіді «Реєстрація права власності на проблемні активи vs Рейдерство» він розповів про суб'єктів реєстрації, їхні повноваження та оскарження незаконних реєстраційних дій у Мін'юсті.

Схеми, які реалізовуються через суди (мається на увазі чинне судове рішення), Законом усунути не можна. Єдиний шлях - це заміна суддівського корпусу, яка саме стартувала. Разом із тим завдяки Закону № 1666-VIII неможливо буде провести реєстраційні дії щодо бізнесу або нерухомості на підставі підробного рішення суду. Згідно із Законом та змінами, внесеними до порядку реєстрації, держреєстратор зобов'язаний переконатися, що видане йому рішення суду міститься в ЄДРСР, або звернутися до суду, щоб з'ясувати, чи виносилося таке рішення.

Ще одним важливим превентивним заходом є введення кримінальної відповідальності реєстратора, нотаріуса, замовника та бенефіціара рейдерської схеми - за незаконні дії їм загрожує ув'язнення строком до 10 років.

Слід відзначити, що вже діють відповідні постанови Кабміну щодо змін у реєстрації бізнесу та нерухомості. Найближчим часом буде прийнято ще декілька імплементаційних актів. А тому, закон повинен нормально в штатному режимі запрацювати вже в грудні поточного року!