Нацбанк надав рекомендації про те, як правильно скаржитись

Нацбанк звертає увагу, що іноді викладеної у скаргах та зверненнях громадян інформації недостатньо для її ретельної перевірки та вжиття заходів у межах компетенції регулятора. Зокрема, це стосується скарг щодо порушень встановленого порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій.
 

Тому НБУ рекомендує у своїх зверненнях додатково вказувати деталі порушень, надавати підтвердні дані, включаючи фото-, аудіо- чи відеофіксацію, а також вказувати контактні засоби зв'язку для можливого уточнення інформації. Це підвищить рівень реагування з боку Нацбанку на виявлені порушення та дасть змогу надати заявнику обґрунтовану відповідь по суті звернення.
 
Також НБУ нагадує, що згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян» під час звернення громадянам, окрім суті скарги, необхідно зазначити: прізвище, ім'я та по батькові; місце проживання (поштова адреса: назва вулиці, проспекту, провулку, бульвару тощо; номер будинку, корпусу, квартири, назва населеного пункту) та контактний телефон; e-mail - при бажанні отримати відповідь на електронну скриньку.
 
«Слід звернути увагу, що Національний банк України є особливим центральним органом державного управління, тому вимагати додаткову інформацію, окрім тієї, яка передбачена Законом України «Про звернення громадян» є неприпустимим. У такому випадку, належить оскаржувати відмову у прийнятті звернення в порядку адміністративного судочинства», - наголосила адвокат Фещук Софія.