Активісти допомогли жителям села Гряда відстояти свої права на земельні ділянки

Учасники ГО “Розвиток Громади” допомогли мешканцям села Гряда боротися проти свавілля місцевих суддів, які лобіювали права підприємців.

Минулого тижня на адресу громадської організації надійшов лист від голови сільської ради М.Я. Василини. Підставою для звернення стало порушення охоронюваних законом прав та інтересів територіальної громади с. Гряда з боку Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромислове підприємство «Гряда».

У листі-зверненні вказується: підприємство заручилось підтримкою державних та судових органів України, що стосується цілеспрямованих заходів щодо визнання протиправним та скасування рішення Грядівської сільської ради №15 від 25.06.2013 року «Про затвердження Генерального плану сіл Гряда та Воля Гамулецька Жовківського району Львівської області». Зазначимо, що рішення полягає у зменшенні території санітарно-захисної зони навколо належного ТзОВ «Агропромислове підприємство «Гряда» свинокомплексу з 500 до 50 метрів та включення даної території в межі села Гряда.
 

“Грядівською сільською радою було прийняте рішення «Про затвердження Генерального плану сіл Гряда та Воля Гамулецька Жовківського району Львівської області» у зв’язку з резервацією 15 земельних ділянок для учасників антитерористичної операції на сході України та 10 земельних ділянок для мешканців с. Гряда, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України”, – зазначається в листі голови Грядівської сільської ради М.Я. Василини.


У свою чергу ТзОВ «АПП «Гряда» через судові органи – Жовківський районний суд Львівської області – намагалося визнати протиправним та скасувати рішення Грядівської сільської ради №15 від 25.06.2013 року в частині зменшення санітарно-захисної зони навколо належного ТзОВ «Агропромислове підприємство «Гряда» свинокомплексу з 500 до 50 метрів та включення даної території в межі села Гряда.

Таким чином, вчора, 10 березня, у Львівському адміністративному суді відбулося слухання по даній справі. На розгляді справи були присутні представники Грядівської громади, в тому числі учасники АТО, сільський голова. У зал судових засідань також прийшов керівник ГО “Розвиток Громади” Адрій Болюбаш, який прослідкував за проведенням слухання справи та законністю прийняття рішень суддями.Було винесено Постанову, якою закрито Апеляційне провадження у зв’язку з помилковим відкриттям такого. Все це свідчить та однозначно підтверджує той факт, що територіальна громада с. Гряда була права в частині того, що судді та державні службовці, не зважаючи на люстраційні та антикорупційні закони, продовжують безкарно лобіювати приватний капітал. Такі дії призводять до руйнації ідей Євромайдану, створюють перешкоди для відновлення довіри до судової системи.Тому учасники ГО “Розвиток Громади”, яка обіймає принципову позицію “Закон і Порядок”, підготує відповідні звернення про вказані порушення та направить їх до Адміністрації Президента України, Міністерство внутрішніх справ України, Генпрокуратуру та до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.