Громадську раду при управлінні юстиції у Львівській області оновлять

8 вересня 2015 року ряд громадських організацій міста надіслали відкритий лист з проханнями достроково припинити діяльність Громадської ради та розпочати процедуру щодо формування нового складу органу.

Громадська рада при Головному територіальному управлінні юстиції у Львівській області є постійно діючим консультативно-дорадчим органом. Його утворили представники громад міста та області задля ефективної взаємодії з управлінням юстиції та забезпечення участі громадян у формуванні і реалізації державної правової політики.

Представники активних громадських організацій та формувань міста, а саме «Розвиток Громади», «Афганська Сотня», «Українська спілка учасників АТО», «Рабів до раю не пускають», «Активне товариство Львівщини» та «Самооборона Львівського Євромайдану» відправили відкритий лист Начальнику Головного територіального управління юстиції у Львівській області Жукровському Ярославу Івановичу.

Оскільки засідання Громадської ради проводилися безсистемно, плани роботи та консультацій не складалися, а протоколи засідань не містили пропозицій, урахування яких мало б реальний вплив на прийняття управлінських рішень важливого державного органу, громадськість звернулася з проханням про припинення повноважень нинішньої Громадської ради.

Варто зазначити, що засідання Громадської ради не проводилися з травня 2015 року. У вівторок, 15 вересня 2015 року активісти застали нинішньої голову ради Олексія Дегтяренка у приміщенні комунальної власності, яке, за неофіційною інформацією, він використовує для ведення власного бізнесу. Представники громадськості на місце події викликали правоохоронців.

Львів’яни ініціюють створення нової Громадської ради при управлінні юстиції у Львівській області. У ній мають працювати не словом, а ділом фахівці різних сфер діяльності з чіткою громадською позицією. 10 вересня 2015 року керівництвом Головного територіального  управління юстиції у Львівській області було прийняте рішення про припинення діяльності Громадської ради при державному органу. До 25 вересня прийматимуться пропозиції щодо створення ініціативної групи із формування нового складу Громадської ради.