ПІДПРИЄМЦІ ОТРИМАЛИ БІЛЬШЕ ПРАВ ПІД ЧАС РОЗГЛЯДУ ЇХНІХ СКАРГ У ДФС

Удосконалено процедуру адміністративного оскарження платниками податків податкових повідомлень-рішень або інших рішень органів ДФС.

Зокрема, передбачено, що матеріали скарг платників податків розглядаються контролюючим органом на закритому засіданні.

Відкрите засідання відбувається виключно на підставі письмового клопотання платника податків про відкритий розгляд матеріалів скарги. При цьому відкритий розгляд скарги не допускається, якщо в матеріалах справи є відомості, що становлять державну таємницю. Клопотання про розгляд матеріалів скарги на відкритому засіданні має бути заявлене одночасно з поданням скарги й розглядається контролюючим протягом 10 робочих днів із моменту його отримання.
Платник податків може брати участь у засіданні особисто або через представника (у тому числі адвоката). При цьому він отримує право:

- ознайомлюватися з матеріалами перевірки й адміністративного оскарження в електронній і письмовій формі, робити їхні копії, виписки за допомогою технічних засобів;
- здійснювати технічну фіксацію засідання з розгляду матеріалів скарги за допомогою фото-, відео-, звукозапису;
- заявляти клопотання, що стосуються предмета розгляду скарги (у тому числі про надання пояснень особами, котрі проводили перевірку; про присутність під час відкритого розгляду матеріалів скарги представників ЗМІ).

Ці та інші зміни до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами внесені наказом Мінфіну від 28.09.2016 № 849, який набрав чинності 25 листопада.