Львів'яни звернулися до Президента та міського голови з проханням офіційного визнання Дня вишиванки

Громадська організація та благодійний фонд "Розвиток Громади" відправили офіційні звернення на підтримку всеукраїнської ініціативи офіційного запровадження Дня вишиванки в містах України. 

Свято «День вишиванки» народилося 9 років тому у Чернівцях з ініціативи студентів факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича і було щиро підтримано територіальною громадою.

Однак, наразі ідея «Дня вишиванки», хоча й знайшла прихильників у багатьох містах України, стала вже загальнонаціональною традицією, проте вона потребує визнання на державному рівні, підтримки територіальних громад, в тому числі міста Львова. 

30 квітня 2015 року, з метою вшанування та збереження народних традицій і символіки, рішення про запровадження у третій четвер травня щорічного «Дня вишиванки», було прийнято Чернівецькою міською радою. При цьому, міською радою Чернівців було адресовано звернення до територіальних громад, Асоціації міст України та Президента України з ініціативою запровадити відзначення «Дня вишиванки» в Україні як офіційного державного свята у третій четвер травня.

Громадські активісти Львова підтримали всеукраїнську чернівецьку ініціативу й звернулися до Президента України Петра Порошенка з проханням внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України "Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів  про працю України" - щодо встановлення на державному рівні національного свята "Дня вишиванки", яке щорічно відзначатиметься у третій четвер травня. Також визначити цей законопроект як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України.
Також львів'яни надіслали А.І. Садовому офіційний лист з проханням ініціювати внесення на розгляд сесії Львівської міської ради питання підтримки запровадження святкування третього четверга травня як «Дня вишиванки».