Учасники проекту «Голос громади» проведуть опитування щодо довічно ув’язнених

У рамках проекту «Голос громади» 22 травня об 11:00 год. на площі Галицькій 1 (біля пам’ятника королю Данилу) планується проведення соціологічного опитування щодо питань пов’язаних з покаранням у виді довічного позбавлення волі. 

В Україні довічне позбавлення волі є відносно новим видом покарання, який прийшов  на зміну смертній карі (остаточне нормативне закріплення цей вид покарання отримав у Кримінальному кодексі України 2001р.).

Україна займає перше місце в Європі за кількістю осіб, засуджених до довічного позбавлення волі. У деяких європейських країнах законодавством взагалі не передбачено такий вид покарання як довічне позбавлення волі. Усе це пояснюється послідовним втіленням ідеї скасування, вслід за скасуванням смертної кари, і довічного ув`язнення. 

Державною пенітенціарною службою України спільно з Харківською правозахисною групою ініційовано проведення 3 червня 2015 року експертного «круглого столу» на тему «Вічне довічне».

У рамках заходу планується обговорити стан утримання засуджених до довічного позбавлення волі, створення умов для реалізації прав таких осіб та проблемні питання з порушеної теми, що потребують подальшого вирішення.

З метою вивчення громадської думки щодо питань, пов’язаних з покаранням у виді довічного позбавлення волі, за сприяння громадських організацій заплановано проведення соціологічного дослідження. ГО «Розвиток Громади» вирішила долучитися до проведення даного соціологічного дослідження та в рамках проекту «Голос громади» опитати наших краян стосовно вищевказаної проблематики. Проведення опитування відбудеться 22 травня об 11:00 год. на площі Галицькій 1 (біля пам’ятника королю Данилу). Результати соціологічного дослідження будуть оприлюднені під час «круглого столу» у м. Києві. 
 

«Чоловіки засуджені до довічного позбавлення волі відбувають покарання у виправних колоніях максимального рівня безпеки та в секторах максимального рівня безпеки у виправних колоніях середнього рівня безпеки. 

На території Львівської області – це Сокальська виправна колонія (№47) - колонія максимального рівня безпеки (для тримання чоловіків, за­суджених до позбавлення волі на певний строк та до довічного поз­бавлення волі)", - розповіла юрист, член ГО "Розвиток Громади"  Тетяна Панасенко.