Активісти допомагають львів’янам перенести незаконно встановлені смітники

До представників ГО «Розвиток Громади» звернулися жителі будинку, що знаходиться за адресою вул. Стрийська 6, з проханням допомогти їм відстояти свої права. У їхньому дворі стоїть страшенний сморід, сміття розноситься по всьому подвір’ї, що унеможливлює перебування на ньому дітей.

З’ясувати всі обставини порушення прав громадян за вказаною адресою приїхали представники громадської організації. Активістів зустріли декілька мешканців будинку № 6 по вул. Стрийська. Жителі розповіли, що протягом дванадцяти років порушується їхнє конституційне право на безпечне для життя і здоров’я довкілля.У 2002 році при в’їзді в подвір’я будинку, де проживають громадяни, були встановлені смітники, однак щороку їхня кількість збільшувалася. Таке розташування контейнерів для сміття суперечить державним санітарним правилам та нормам утримання територій населених місць, які затверджені Наказом від 17.03. 2011 № 145 Міністерства охорони здоров’я України.

Мешканці скаржаться, що біля їхнього будинку сміття викидають жителі прилеглих будівель, що знаходяться у радіусі 500 метрів. Через несвоєчасне очищення контейнерів, сміття розноситься по всьому подвір’ї, що унеможливлює перебування на ньому дітей.


Протягом двох років жителі будинку зверталися до Галицької районної адміністрації м. Львова стосовно перенесення контейнерного майданчика на проїжджій частині подвір’я. Однак представники влади ніяк не реагували на їхні скарги.

«З 2012 року ми пишемо листи зі скаргами, що на проїжджій частині подвір’я встановлені смітники. Через таке розташування контейнерів ми потерпаємо від жахливого неприємного запаху біля нашого дому. Ще одним недоліком є те, що наше подвір’я засмічується і діти не можуть спокійно гратися на ньому, а вони проживають майже у всіх квартирах», – розповіла мешканка будинку Тетяна Іванівна Якубович.


Активісти громадської організації “Розвиток Громади” вислухали всі скарги мешканців і взяли під власний контроль це питання.

«Проблема, з якою до нас звернулися жителі будинку № 6 по вул. Стрийська є надзвичайно актуальною, оскільки вона є ще одним прикладом бездіяльності влади у захисті прав громадян. Незважаючи на наявність припису Галицького відділу ЛМУ Головного управління Держсанепідемстанції у Львівській області, яким визнано порушення утримання територій населених пунктів та застосування штрафу до директора ЛКП “Снопківське”, жодних дій влада не вчиняє. Ми намагатимемося надати якісну правову допомогу у вирішенні даного питання та досягнути відповідного результату», – поділилась юрист громадської організації Соломія Старосольська.