Як змінився волонтерський рух в Україні за рік?

Волонтерський рух в Україні впродовж останнього року набув дуже важливого значення. Активіст ГО "Розвиток Громади" Олег Долінський розповів про роль волонтерів у відновленні та творенні нашої держави у студії ТРК "Львів".

У суботу, 14 березня, представники волонтерських організацій були запрошенні на передачу "На часі" для обговорення позитивних аспектів від активізації волонтерського руху в Україні. Присутні зазначили, що волонтери об'єдналися на грунті суспільної біди, якою на нині стала війна на сході України.
 

"Ще рік тому ми такими не були. Раніше ми переймалися проблемами своїх близьких, проте не чужими. Сьогодні українці побороли байдужість і готові почути про біди незнайомих людей. Тепер ми вислуховуємо жінку загиблого військовослужбовця, переймаємося її проблемами і разом з нею шукаємо шляхи їхнього вирішення", - зазначив учасник громадської організації "Розвиток Громади" Олег Долінський.


Гості студії ТРК "Львів" розповіли історію зародження волонтерських рухів у світі та в Україні та їхню роль у житті країни. Учасники програми зазначили, що "волонтер" з французької мови перекладається як доброволець, а волонтерський рух був започаткований у 1959 році Товариством Червоного Хреста.
 

"Основними принципами роботи волонтерських організацій є повага прав усіх людей, а також надання безкоштовної допомоги тим, хто її потребує. В Україні волонтерський рух започаткувався з "Пласту". Дуже великим досягненням українського суспільства є те, що такий рух сьогодні дійшов дуже високого рівня розвитку", - додав керівник відділу "Допомога АТО" ГО "Розвиток Громади" Олег Долінський.


Присутні в студії також обговорили важливість роботи волонтерів у період проведення Антитерористичної операції на сході України. Учасниками було зазначено, що діяльності волонтерських рухів, які забезпечують всім необхідним українських військових, перешкоджає нестабільна економічна ситуація у країні та різке підвищення курсу долара. Це спричиняє проблеми із закупівлею спеціальних пристроїв для військових, адже їхня вартість суттєво збільшилася. Також гості студії обговорили питання допомоги учасникам АТО, які постраждали під час проведення бойових дій на сході України.
 

"Завдяки діяльності волонтерських рухів, українські військові мають змогу отримати протези або кваліфіковане лікування за кордоном. Для прикладу, наша громадська організація "Розвиток Громади" за зібрані кошти допомогла учасникам АТО поїхати на реабілітацію у санаторії як в Україні, так і за кордоном. Завдяки "Центру допомоги сім'ям загиблих в АТО" було надано матеріальну та юридичну допомогу більше 10 сім'ям у Львівській області. Проте варто пам'ятати, що більшість тих, ким ми опікувалися, потребують постійної підтримки", - підсумував  Долінський.