Львів’яни вимагають на вул.Вороного громадський простір з паркінгом!

Сьогодні, 19 червня, мешканців вул. Вороного та Ференца Ліста разом із активістами ГО «Розвиток Громади» зустрілись з представниками ДП «Містопроект» Іваном Квиком та Юрієм Столяровим, аби в проектованому ними Детальному плані території, обмеженої вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича та просп. Т. Шевченка, який передбачає на місці парковки на Вороного, 4 будівництво нового 6-ти поверхового готелю, була врахована думка громади.



Нагадаємо, у п’ятницю, 15 червня, на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради місцеві мешканці спільно з активістами ГО «Розвиток Громади» не допустили, погодження проекту Детального плану території, який узаконив би проектування та будівництво 6-повверхового готелю на вул. Вороного, на місці передбаченому під «паркінг». Як відомо, ухвалою Львівської міської ради № 2461 від 05.03.2009 року було погоджено ТзОВ «Ательєр» місце розташування земельної ділянки на вул.Вороного,4 і надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1880 га в оренду терміном на 10 років для будівництва багаторівневого паркінгу. Однак забудовник так і не отримав цю земельну ділянку в оренду, а зможе це зробити у зв’язку із змінами в законодавстві лише після затвердження ДПТ! 

Зважаючи, що земля по вул. Вороного, 4 й досі знаходиться у комунальній власності, місцеві мешканці категорично проти будівництва там готелю. Натомість, пропонують на місці стихійної парковки автомобілів зробити громадський простір з облаштуванням паркінгу на 1-му поверсі, а також оранжереєю і бібліотекою на інших рівнях. Це дозволить створити унікальну архітектурну локацію у центральній частині міста, що у свою чергу привабить туристів і поповнить казну міста. Втім місцеві мешканці не проти, аби місто провело власний конкурс на кращу пропозицію щодо громадської забудови цієї території. Таку чітку позицію львів’яни озвучили головному архітектуру ДПТ Юрію Столярову, який підтримав ініціативу людей і готовий доопрацювати свій проект з урахуванням думки громади. Однак, для цього необхідно, аби міська влада діяла згідно закону та дала розпорядження про створення погоджувальної комісії, яка б мала вирішити усі спірні питання у цьому Детальному плані території, а також зможе напрацювати та надати пропозиції у ДП «Містопроект» щодо його доопрацювання.

Втім, на сьогодні, управління архітектури та урбаністики ЛМР хоче зустрічатись та розмовляти з людьми лише у неофіційному форматі, що не передбачено процедурою врахувань громадських інтересів при регулюванні містобудівної діяльності. Відтак місцеві мешканці вимагають розпорядження про створення погоджувальної комісії, і лише після цього готові сідати з міською владою за стіл переговорів.

Також львів’яни спільно з ГО «Розвиток Громади» готують звернення в суд щодо грубого порушення процедури проведення громадських слухань міськими чиновниками. Адже, коли мешканці прилеглих будинків виступили категорично проти будівництва готелю, вони офіційно через ЦНАП, зареєстрували згідно закону, до закінчення громадських слухань, декілька письмових пропозиції та зауважень до проекту Детального плану території. Та незважаючи на це ДПТ був поданий на розгляд виконавчому комітету Львівської міської ради, без попереднього розгляду пропозиції та зауважень від місцевих мешканців. А це грубе порушення ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо врахування інтересів громадськості при затвердженні містобудівних документів. У такому випадку міські чиновники повинні були проаналізувати пропозиції людей та опублікувати результати такого розгляду. А у разі спірних питань щодо яких неможливо дійти згоди (як у цьому випадку), у тижневий термін (після подання пропозиції), мали дати розпорядження про утворення погоджувальної рада, до якої увійшли б представники громади!

Варто нагадати, що у Галицького району не затверджено зонінгу, відтак усі Детальні плани території у межах цього району Львова, мають затверджувати депутати на сесії ЛМР. До слова, на найближчому пленарному засіданні, 21 червня, питання про затвердження цього ДПТ стоїть 53-м у порядку денному сесії ЛМР. Представники ініціативної групи вже зареєструвались для виступу на сесії, аби донести до депутатів свою категоричну незгоду щодо будівництва готелю.