Набули чинності нові правила конкурсного відбору оцінювачів майна

Про це йдеться у оновленому Положенні про конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності, яке стало чинним 29 січня минулого року. У оновленому документі прописана вимога щодо наявності під час конкурсу кількох оцінювачів, а не одного.
 
 Вимогами до претендентів для участі в конкурсі з метою надання послуг з оцінки майна передбачено наявність:
- переліку оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки, та їх особистого досвіду у виконанні таких робіт;
- відповідної кваліфікації оцінювачів, яка підтверджується діючими кваліфікаційними свідоцтвами;
- спеціального дозволу на здійснення діяльності, пов'язаної з держтаємницею.
 
Вимогами до претендентів для участі в конкурсі з метою виконання робіт з експертної грошової оцінки земельних ділянок, крім зазначених вище критеріїв, також передбачено наявність переліку інших фахівців, які можуть бути залучені до проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки.
 
Також документом встановлюється процедура конкурсного відбору суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання, суб'єктів оціночної діяльності у сфері оцінки земель.
Ця процедура застосовується Фондом державного майна (далі - Фонд), його регіональними відділеннями, якщо:
- Фонд, його регіональні відділення (далі - органи приватизації) виступають замовниками послуг з незалежної оцінки майна та робіт з експертної грошової оцінки земельних ділянок або здійснюють конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності;
- органи держвлади або органи місцевого самоврядування, які наділені повноваженнями виступати замовниками послуг з незалежної оцінки майна або робіт з експертної грошової оцінки земельних ділянок, звертаються до Фонду;
- інші зацікавлені у проведенні конкурсу особи, у тому числі суб'єкти господарювання з державною часткою (комунальною часткою) у статутному капіталі, у випадку якщо орган приватизації, інший орган держвлади або орган місцевого самоврядування не виступають замовниками такої оцінки, звертаються до Фонду.
 
Інформація про проведення конкурсу публікується в газеті «Відомості приватизації» за 14 - 30 днів до оголошеної дати проведення конкурсу та розміщується на офіційному веб-сайті Фонду. Після проведення конкурсу орган приватизації письмово інформує переможців і замовників конкурсу про його результати із зазначенням ціни та строку виконання робіт з оцінки, а також оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки.
 
Для застосування процедури необхідно, щоб вартість надання послуг з незалежної оцінки майна становила менше 200 тис. грн, а робіт з експертної грошової оцінки земельних ділянок - 1 млн 500 тис. грн. Якщо зазначені суми досягнуті або перевищені, застосовуються правила Закону «Про здійснення державних закупівель».