До збору підписів до прокурора щодо Грибовицького сміттєзвалища долучилися мешканці Грибович, Малехова та Дублян

Мешканці прилеглої до Грибовицького сміттєзвалища зони – сіл Великі Грибовичі, Мелехів, та міста Дубляни прийняли активну участь у підписній кампанії до Прокурора Львівської області щодо розслідування порушень правил екологічної безпеки на території Грибовицького сміттєзвалища та притягнення винних посадових осіб до відповідальності.

Збір підписів під колективним зверненням до обласного прокурора стартував 14 липня під стінами Львівської міської ради і триває у всіх районах Львова. Станом на сьогодні, 19 липня, вже зібрано близько тисячі підписів львів’ян, а за два дні – вже півтисячі підписів мешканців Мелехова, Великих Грибович та Дублян.

Зокрема, у тексті колективного звернення підписанти просять правоохоронців провести повну та об’єктивну перевірку фактів щодо порушення  правил екологічної безпеки на Грибовицькому сміттєзвалищі, невжиття заходів щодо ліквідації наслідків екологічного забруднення. Підписанти просять відкрити кримінальні провадження внаслідок встановлення предметів складів злочинів з метою захисту законних екологічних прав та інтересів громади міста Львова та прилеглих населених пунктів та притягнення винних осіб до відповідальності.
 

«Засновником та органом управління ЛКП "ЗБИРАНКА" є департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради. У свою чергу, департамент житлового господарства та інфраструктури ЛМР відповідно до ухвал Львівської міської ради є підконтрольним голові міста Львова. Таким чином, на голову міста Львова, в особі Садового Андрія Івановича, покладено обов’язок  щодо належного контролю за безпечним поводженням з відходами та запобіганню негативному впливу їх на навколишнє середовище і здоров’я людей, а також щодо вжиття відповідних заходів для ліквідації несанкціонованих та непридатних для використання звалищ відходів», - йдеться у тексті звернення.


Прокуратуру просять терміново встановити усі причини, обставини та наслідки пожежі та притягнення винних осіб до відповідальності.

«Просимо провести повну та об’єктивну перевірку викладених фактів щодо порушення  правил екологічної безпеки, невжиття заходів щодо ліквідації наслідків екологічного забруднення, в результаті якої відкрити кримінальні провадження внаслідок встановлення предметів складів злочинів передбачених Кримінальним кодексом України, з метою захисту законних екологічних прав та інтересів громади міста Львова та притягнення винних осіб до відповідальності», - йдеться далі.


Ініціаторами збору підписів виступили ГО «Розвиток Громади», ВПВ «Патріот», УСУ АТО, Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих.

Нагадаємо,  що Центр боротьби з бездіяльністю ЛМР утворився в продовження акції «Наобіцяв, а не зробив», яка розпочалась ще 22 червня цього року.

Учасники суспільного Центру боротьби з бездіяльністю проводять збір підписів львів'ян та мешканців інших населених пунктів під колективним зверненням до прокурора Львівської області щодо порушення правил екологічної безпеки та території Грибовицького сміттєзвалища.

Зокрема, у Львові акція триває щодня з 16:00 до 18:00.

Адреси, де проводитимуть збір підписів цього тижня:

Вівторок 19 липня – пр. Чорновола, біля супермаркету «Арсен»
Середа 20 липня – вул. Гетьмана Мазепи, біля супермаркету «Сільпо» (Балатон)
Четвер 21 липня – вул. Городоцька, біля Привокзального ринку
П’ятниця 22 липня – вул. Широка, біля Левандівського ринку
Ініціаторами збору підписів виступили ГО «Розвиток Громади», ВПВ «Патріот», УСУ АТО, Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих.