Активіст «Розвитку Громади» в ефірі висловив думку громади щодо сміттєпереробного комплексу у Рясному

У мешканців різних районів Львова немає довіри до Львівської мерії. Влада не веде перемовини з громадянами, а робить все кулуарно. Це і призводить до непорозумінь та протестів проти дій чиновників, - про це заявив учасник ГО «Розвиток Громади» в ефірі передачі «Великі перемовини», що виходить на Першому Західному каналі.

Програма «Великі перемовини» була присвячена питанню львівського сміття. Гості студії, а це: депутат ЛМР від фракції «Укроп» Ігор Телішевський, директор департаменту ЖКГ ЛОДА Романчук Назарій, активіст ГО «Розвиток Громади» Роман Дуда, мешканка Білогорщі Наталія Кузьма та головний еколог області Микола Маланич, обговорювали питання «Сміттєспалювальний завод чи "другі Грибовичі"?» планує зробити міськрада на території Рясного. До слова, представники від міської ради, яких найбільше очікували зустріти на передачі, так і не з’явилися.

Усі присутні висловили думку про те, що міська влада не говорить з людьми, не пояснює їм що саме буде збудовано на території у районі Рясне, відсутнісь комунікації призводить до непорозумінь між громадою та владою. Та представники міськради, схоже, й надалі ігнорують громадян  і не вважають за потрібне нічого пояснювати. Люди досі не розуміють для чого мерія планувала виділити 10 га землі.

Мешканець Рясного, громадський активіст, учасник ГО «Розвиток Громади» Роман Дуда заявив:

У мене немає довіри до міської влади. Так само як нема довіри у мешканців різних мікрорайонів, оскільки мерія робить все кулуарно. Немає ніяких документів, обговорень з фахівцями, немає взагалі ніякої інформації. Ми всі бачили, що сталось Грибовичами. Люди, які при владі, ті самі і  система та сама, тому я переживаю, щоб у моєму домі на Рясне-1 не повторилась ця ситуація. Оскільки, як було озвучено, на місці виділених 10 га мала бути сміттєсортувальна лінія, а ця лінія перебирає тільки 30 % сміття, все решта має кудись діватись, захоронюватись. На території Рясного ці відходи можуть дуже довго утримуватись, відповідно піде інфільтрат, воно все піде в землю, а я, як мешканець того району,  не хочу, щоб мої діти мали проблеми зі здоров’ям   

Нагадаємо, 17 листопада, на території школи № 92 на Рясному відбулися громадські слухання щодо ідеї Львівської мерії розмістити на території району сміттєсортувальну лінію та завод для пресування твердих побутових відходів. Присутні висловились щодо такої ідеї та одноголосно проголосували проти. 21 листопада відбулося засідання депутатської Комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища  з цього ж приводу. Депутати ЛМР усіх фракцій заявили, що не підтримують рішення влади і не будуть за нього голосувати. Представники міскради так і не пояснили людям під що саме планували виділити 10 га землі у Рясному.