Виконавчий комітет ЛМР вчинив ряд кримінальних правопорушень

Виконавчий комітет Львівської міської ради, в тому числі відповідальні посадові особи міський голова Садовий А.І. та Литвинюк М.В., вчинив кримінальний злочин і порушив 15 Законів України. 

ГО "Розвиток Громади" в особі голови громадської організації Андрія Болюбаша звернулися до начальника Львівського міського управління ГУМВС України у Львівській області п. Герасима Павла Станіславовича із заявою про кримінальне правопорушення вчинене виконавчим комітетом Львівської міської ради.

Згідно із заявою очільники Львівської міської ради Садовий А.І та Литвинюк М.В., підписавши рішення № 115 від 10.03.2015 року про скасування пільг на проїзд у громадському транспорті для певних категорій громадян до 10 год. ранку і після 16 год. дня, порушили ряд законів.

Вчинені правопорушення полягають у:

- заздалегідь неоприлюдненому проекті рішення № 115 на офіційному порталі ЛМР;
- незаконному встановленні часових меж дії посвідчень на безоплатний проїзд пільговим категоріям пасажирів у громадському транспорті міських та приміських маршрутів.

У заяві, поданій на ім'я п. Герасима, зазначається, що міський голова Садовий А.І та В.о. Львівського міського голови Литвинюк М.В. не виконують своїх службових обов'язків згідно зі ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ч. 3 ст. 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації", ст. 33, 35, 36 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

 

"Таке порушення законодавства несе за собою наслідки у вигляді істотної шкоди охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, а саме права на безоплатний проїзд у міському транспорті пільговим категоріям осіб", - зазначив адвокат Андрій Болюбаш.


Вищезазначені правопорушення осіб місцевого самоврядування є кримінальними, а відповідальні за їх скоєння держслужбовці мають нести кримінальну відповідальність. Також зазначимо, що досудове розслідування у формі попереднього слідства стосовно порушення законодавства очільниками Львівської міської ради має бути розпочате негайно.