Громадськість звернулася до Яроша з приводу роз’яснення конфліктної ситуації довкола ГО «Правий Сектор - Захід»

Події останніх днів не залишили байдужими представників громадськості Львівщини. Громадські організації спільно направили листа громадсько-політичному діячу, лідеру політичної партії «Правий сектор», голові організації «Правий сектор», народному депутату України – Дмитру Ярошу, в якому повідомляють про свавілля учасників ГО «Правий Сектор-Захід».

Зважаючи на те, що організація «Правий Сектор» була однією із рушійних сил під час Революції гідності, сьогодні забезпечує мир на сході України, а також всіма можливими силами допомагає нашим Героям - воїнам АТО,  громадські організації Львівщини приголомшені нещодавньою поведінкою представників ГО «Правий Сектор - Захід», які втрутилися в процес громадського розслідування діяльності працівників Держгеокадастру Львівщини і продемонстрували очевидне лобіювання інтересів корумпованих посадовців. 

В листі чітко викладені фактичні обставини справи. На підставі багаточисельних звернень громадян громадська організація «Розвиток Громади» проводить громадський контроль стосовно питання легітимності видачі земельних ділянок учасникам АТО та активно слідкує за призначеннями керівників різноманітних державних та правоохоронних органів з метою уникнення з їхньої сторони корупційних дій. В активістів виникло кілька питань до керівників ГУ Держгеокадастру і Львівській області, які повинні були обговорити під час попередньо запланованої зустрічі 26 серпня. Одним із основних питань було призначення Мигаля Р. на посаду заступника начальника відділу Держгеокадастру Пустомитівського району Львівської області, якого неодноразово підозрювали у непрозорих схемах розподілу земельних наділів.  Варто зазначити, що активісти зібрали низку кричущих фактів, які підтверджують неприпустимість призначення Романа Мигаля на керівну посаду. Та в той час, коли громадські активісти представляли результати свого розслідування керівникам установи, до залу увійшли агресивно налаштовані люди в опізнавальними знаками Правого сектору. Один із них заявив, що питання прозорості призначення Мигаля не стоїть на порядку денному даної робочої зустрічі. Невже «Правий сектор - Захід» виступає в якості адвоката таких чиновників, яким у поточному році Районна Адміністрація Пустомитівського району Львівської області висловила повну недовіру, голова ОДА, Синютка О. М. ініціював службову перевірку, порушені численні  кримінальні провадження по факту корупції, зловживанням службовим становищем та перевищенням службових повноважень? За таких обставин, приходимо до висновку, що ПСЗ не покликаний очистити Головне управління Держгеокадастру у Львівській області від корупціонерів, а навпаки захищає останніх від реального очищення та громадського контролю. Також зустріч супроводжувалася застосуванням погроз та «шарпаниною» зі сторони ГО «Правий сектор Захід», нецензурною лайкою, образливими висловлюваннями, безпідставними звинуваченнями громадськості.

Наступного дня, 27 серпня, у приміщенні Львівської міської ради близько 50 молодиків у камуфляжній формі силовим варіантом увійшли на сесійне засідання депутатів міської ради і змусили вислухати брехливе звернення Олени Живко – представника «Правого сектору Захід», яка вимагала припинення діяльності ГО «Розвиток Громади». Цей факт підтверджує, що ГО «Правий сектор-Захід» націлена знищити найбільш дієву громадську організацію Львівщини – ГО «Розвиток Громади». 

В світлі вищезгаданих подій громадські організації Львівщини звертаються до Дмитра Яроша з проханням надати публічне пояснення щодо ситуації, яка відбулася за участю представників громадської організації «Правий сектор-Захід» 26-27 серпня 2015 р. у приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Львівській області та відносно ініціювання громадською організацією «Правий сектор-Захід» скасування громадського формування «Розвиток Громади» та заборони діяльності громадської організації "Розвиток громади".

Далі додається сканкопія документу  «Відкритий лист громадськості»