Паркан сусідів перекрив літній жінці прохід до власного будинку

Про проблему незаконнного зведення приватного паркану на прохідній дорозі юристам ГО “Розвиток Громади” повідомила пані Станіслава Шиндирук, жителька с. Старичі, Яворівського району, Львівської області. Активісти взяли справу під свій контроль.

Літній жінці довелось через суд відвойовувати право ходити дорогою, яка веде до будинку, що їй належить. Власники сусіднього будинку збудували паркан на суміжній території.

- У травні 2011 року, Хоменко Ю.О перекрив заїзд на мою земельну ділянку, встановивши на сумжній частині паркан. Восени я звернулася до суду, оскільки ця земля перебуває у власності територіальних громад та не підлягає передачі у приватну власність, – розовідає Шиндирук С. А.

Рішенням апеляційного суду Львівської області було зобов’язано пана Хоменка усунути перешкоду, а саме самовільно встановлений паркан, та відновити стан дороги, який існував до порушення. Порушник виконав постанову в присутності посадових осіб, свідків, та місцевого дільничного. А вже через одну ніч огорожа знову виросла. Пані Шиндирук обтоптала пороги чиновників та судів, проте це не дало результату. Не підтримав односельчанку й сільський голова Старичів. Постараждала припускає, що така байдужість високопосадовців пояснюється тим, що пан Хоменко (власник незаконної забудови) займає авторитетну держвну посаду, а саме є головним спеціалістом Державної інспекції з охорони навколишнього середовища. На всі прохання самої постраждалої знести паркан, який пепекриває їй вільний доступ до власного будинку пан Хоменко відповідає публічними образами та нецензурною лайкою.

ГО «Розвиток громади» відстоюючи законні права та інтереси громадян України подала скарги до Генеральної Прокуратури України, Голові ЛОДА та Державній екологічний інспекції України та у Львівській області із проханням:
- усунути порушення права Шиндарук С. А на користування її земельною ділянкою;
- ініціювати та провести перевірку на професійну придатність та відповідальність Хоменка Ю. О. на займаній посаді, а також за результатами вказаної перевірки відсторонити головного спеціаліста державного інспектора Державної інспекції з охорони навколишнього середовища у Львівській області – Хоменка Ю.О. від роботи, а також притягнути його до дисциплінарної відповідальності згідно з вимогами чинного в Україні трудового законодавства та звільнити із займаної посади.

За подальшим перебігом справи стежать активісти ГО “Розвиток Громади”.