Адмінпослуги під громадський контроль, громадський нагляд, громадський запит

Центр політико-правових реформ спільно з Центром дослідження місцевого самоврядування за фінансової підтримки представництва Фонду Ф. Науманна в Україні 9 жовтня провів семінар «Роль громадськості у покращенні якості надання адміністративних послуг».

Основна мета заходу - сприяння покращенню якості надання адмінпослуг через вдосконалення діяльності ЦНАП шляхом залучення громадськості до моніторингу за їх діяльністю.

Під час семінару представники громадських організацій, керівники ЦНАП та посадові особи обговорили тенденції та перспективи державної політики у сфері адміністративних послуг; ознайомились з досвідом діяльності кращих ЦНАП на прикладі м. Луцька і Волинської області;  представили механізми моніторингу та взаємодії громади  і влади для формування дієвих ЦНАП.

«Центр надання адміністративних послуг – це місце спілкування влади і громади міста. У ЦНАП громадянин мав би одержати будь-яку інформацію, консультацію чи послугу з відповідними побутовими умовами, фаховим і привітним персоналом. Саме орієнтація на громадянина для вирішення його потреб має стати пріоритетним в діяльності органів влади. Надзвичайно важливо розвивати належні ЦНАП, про які б знали громадяни і до яких вони могли б звертатись, а для цього необхідно об’єднувати зусилля всіх рівнів органів влади і громадськості»,- вважає юрист та активістка ГО «Розвиток Громади» Тетяна Панасенко.