Архітектурні та містобудівні процеси Львова будуть під контролем Громадської ради

Управління архітектури і урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради довгий час відмовлялось від створення Громадської ради, мотивуючи це тим, що аналогічні функції виконує громадська архітектурно-містобудівна рада, яка створена відповідно до законодавства України.

Однак, з початку року представники ГО «Розвиток Громади» здійснюючи контроль за розробленням Детальних планів територій у місті з’ясували, що архітектурно-містобудівна рада при управлінні складається з розробників ДПТ, що спричиняє відкритий конфлікт інтересів. У зв’язку із цим, Громадська організація «Розвиток Громади» виступила з ініціативою створення Громадської ради при Управління архітектури і урбаністики і скерувала відповідні звернення до міського голови Андрія Садового і головного архітектора Юліана Чаплінського.

Зрештою, вчора, 3 липня відбулося перше засідання Громадської ради, в якому взяло участь 26 представників громадських організацій Львова. Головою Громадської ради, 19 голосами «за», обрали делегованого представника ГО «Розвиток Громади» Романа Дуду. Заступником, 18 голосами «за», обрано Наталію Непораду, представника Громадської організації «Рідний Сихів». На засіданні створили робочу групу з метою доопрацювання положення про Громадську раду і домовились провести наступне засідання 17 липня о 16 00 год.

Представники Громадської ради планують започаткувати механізм постійного контролю та інформування львів’ян про розроблення Детальних планів територій, містобудівної документації та про перспективи розбудови нашого міста, а також активно стежити за гармонійним розвитком інфраструктури на фоні стрімкого житлового будівництва.