Громадськість вимагає від «Правий сектор - Захід» негайно спростувати брехню!

Незважаючи на бруд, яким поливають ГО «Розвиток Громади» в засобах масової інформації, активісти громадської організації доводять, що працюють вони лише на благо суспільства та виключно у межах  правового поля.

Під час прес-конференції, 27 серпня у приміщенні прес-клубу ZIK, представники Держгеокадастру у Львівській області та «Правий сектор - Захід», дозволили собі оприлюднити неправдиві факти про ГО «Розвиток Громади» та викривити події, які мали місце в приміщенні держустанови напередодні. Нагадаємо, що 26 серпня під час запланованої зустрічі активістів ГО «Розвиток Громади» та інших громадських організацій з представниками Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, прибули агресивно налаштованіпредставники з шевронами Правого сектора, які внесли деструктив у роботу та провокували присутніх у залі, в результаті чого засідання було зупинено і перенесено на наступний день. Але, як повідомили «Варіанти» чомусь «представники ГО «Розвиток Громади» силою захопили приміщення земуправління». Насправді ж була запланована офіційна зустріч громадських активістів із головою Головного управління Держземагентства у Львівській області Андрієм Кавецьким. Натомість, замість конструктивного діалогу представників громадськості та керівників Держгеокадастру Львівщини разом з представниками «Правий сектор-Захід» виник незрозумілий конфлікт.

Коли ж активісти «Розвитку Громади» 27 серпня прибули під стіни Управління земельних ресурсів на заплановану зустріч, представники «Правий сектор-Захід» заблокували їм вхід в держустанову, що є грубим порушенням Законодавства України та тягне за собою кримінальну відповідальність. Під час робочої зустрічі голова ГО «Розвиток Громади» Олег Долінський спростував неправдиву інформацію щодо рейдерського захоплення, за словами «Правий сектор - Захід» і вкотре роз’яснив представникам Держгеокадастру, питання, що хвилюють громадськість:

«Перше, з чим яким ми прийшли до вас, чиновників, це виділення земельних ділянок для учасників АТО, адже, насправді, ситуація є вкрай неоднозначною: більшість захисників Вітчизни та сімей загиблих воїнів не можуть отримати землю, на яку мають першочергове право, крім того, до активістів надходить інформація, що зафіксовано випадки, коли земельні ділянки отримують фіктивні учасники АТО.

Друге питання, яке нас хвилює, це призначення на посаду  начальника відділу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у Пустомитівському районі Романа Мигаля, який був неодноразово підозрюваний у непрозорих схемах земельних наділів. Ми вимагаємо створення комісій, до яких будуть входити як представники громадськості, так і працівники Держгеокадастру Львівщини, аби розслідувати ці два питання ».


Все ж, наприкінці зустрічі, активістам вдалося досягнути домовленостей з держчиновниками, щодо створення комісій громадського контролю для з’ясування законності виділення земельних ділянок учасникам АТО та сім’ям загиблих, та створення комісії щодо розслідування діяльності Романа Мигаля. Наступна робоча зустріч відбудеться у вівторок, 1 вересня.

Нагадаємо, що 18 серпня активісти ГО «Розвиток Громади» спільно з іншими громадськими організаціями Львівщини провели мирний пікет під стінами ЛОДА, щоб не допустити призначення заплямованого чиновника «часів Януковича» на керівну посаду Держгеокадастру у Львівській області. Цього ж дня активістів запросили на нараду до Головного управління Держземагентства у Львівській області, де за круглим столом активісти разом з керівниками установи обговорили проблему надання земельних ділянок учасникам АТО, а також скандальне призначення Мигалята та домовились про наступну зустріч 26 серпня,яка відбулася за участі представників громадських організацій та членів родин учасників АТО з очільником держустанови Андрієм Кавецьким. Нарада була зірвана представниками "Правий Сектор - Захід", яких на попередній зустрічі 18 серпня не було і вони не могли знати про її проведення та порядок денний. Виникає логічне запитання – чиї інтереси лобіював «Правий сектор – Захід»? Явно не громадськості та не учасників АТО!

Незрозуміло,  чому держчиновники разом з «Правим Сектором - Захід» вирішили дискредитувати «Розвитку Громади», адже у мирному пікеті брали участь і інші громадські організації, серед яких  ГФ «Афганська сотня», ГФ «Рабів до раю не пускають»,  "Спілка соціального захисту бійців АТО і сімей загиблих", ГО «Народна самооборона Львівщини», ГО «Варта 1», ГО «Варта 700», ГО «Самооборона Львівського Євромайдану», ГО «Економічний бойкотний рух», ГО «Пріоритет права». Також невиправдані наклепи  в бік учасників спортивного клубу «Легіон «Львів», які не лише дотримуються здорового способу життя і пропагують його, але й активно допомагають інвалідамопікуються дітьми загиблих в АТО та проводять спортивні заняття для дітей із малозабезпечених дітей, про що неодноразово писали львівські ЗМІ. 

Тим часом викликає підозру «командна гра» держчиновників та ПСЗ. Саме тоді, коли країна бореться з корупцією та «кумівством» начебто про громадська організація несподівано виступає на боці скомпрометованих посадовців. І дуже невдало кидає тінь підозри на прозору та відкриту діяльність нашої організації, абсолютно не маючи жодних аргументів, ані доказів. Виникає логічне запитання, а чи не є це часом дешевим передвиборчим піаром «Правого сектору - Захід»?

Переконатися у правомірності дій громадських активістів, які відстоювали спільну позицію учасників АТО, можна переглянувши долучені відеоматеріали, які підтверджують, що представники ГО «Розвиток Громади» діють виключно в правовому полі і відстоюють  інтереси громадськості.