Громадські організації вважають, що зміни Податкового кодексу частково обмежують права громадян

Громадські організації Львівщини збирають підписи під зверненням до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, в якому висловлюють свою позицію щодо змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України, які вступили в законну силу з 1 січня 2018 року.
 
У зверненні говориться: «Вказаним Законом злісно порушено наші права, а саме нормою, яка передбачає обов’язкове перебування за кордоном не менше 24 години, при бажанні громадян здійснити ввезення на митну територію України товару на суму до 500 євро та вагою до 50 кілограм без сплати митних платежів. Через таке обмеження громадяни вимушені нести додатковий фінансово-матеріальний тягар або на території країни тимчасового перебування, або через податкове навантаження при перетині кордону нашої країни, що опосередковано порушує право, закріплене статтею 33 Конституції України.
 
Разом з тим, ми чітко розуміємо, що такі нововведення мають позитивно позначитись на болючих питаннях черг на кордоні та припинити ввезення "сірого" імпорту, але основною метою нашої ініціативи є повернення простого люду в Україну без встановлення часового обмеження їх перебування за межами України та відновлення порушеного права. Оскільки, в цьому контексті 72-годинне обмеження щодо в’їзду фізичних осіб на територію України, встановлене Законом України є достатнім для цілей згадуваних вище позитивних очікувань та боротьби з так званими «човниками».
 
Відтак, громадські організації просять голову Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики підтримати ініціативу щодо скасування норми яка передбачає обов’язкове перебування за кордоном не менше 24 години, при бажанні громадян здійснити ввезення на митну територію України товару на суму до 500 євро та вагою до 50 кілограм без сплати митних платежів, шляхом внесення змін до підпунктів 191.2.3 та 196.1.18 Податкового кодексу України (щодо виключення часових обмежень).

Звернення уже підписали: Львівське обласне об’єднання асоціацій роботодавців, Місцеве відділення ВГО "Асоціація платників податків України" м.Львів, Місцевий осередок ВГО "Союз захисту підприємництва", ГО "Крок", ГО "Твій дім - Україна", ГО "Антикорупційний моніторинг Львівщини", ГО "Розвиток Громади".
 
Нагадаємо, що представник Громадської організації «Розвиток Громади» Андрій Болюбаш висловив цю позицію громадської організації у прямому ефірі телеканалу ТРК Львів у програмі «Тема дня» ще 10 січня 2018 року.